”פייסבוק הולכת לעלות לשווי של כ- 50 דולר ב- 12-18 החודשים הקרובים”

תחזית של ג’וזף גרינקורן לעולם הרשתות החברתיות ב 2013 : מניית לינקדאין ממשיכה לעלות ותעבור את ערך ה- 200 דולר למניה עוד השנה

מערכת ספונסר 22/02/2013 12:12

א+א- 1

תחזית לעולם הרשתות החברתיות ב 2013 של ג’וזף גרינקורן, המייסד והבעלים של קבוצת ההשקעות Morris group:

 

מה צפוי לנו בשנת 2013 בעולם הרשתות החברתיות? פיסבוק, טוויטר, לינקדאין ואינסטגרם גלו מה צופן העתיד עבור חברות אלה ומי תהיה הזוכה הגדולה של 2013.

 

פיסבוק: אז כמו תמיד, כשאנשים שואלים אותי על העולם של המדיה החברתית - פייסבוק היא תמיד החברה שעולה ראשונה בשיחה ואנשים שואלים אותי אם אני קונה או מוכר.

 

התחזיות שלי לגבי פייסבוק הן שהיא הולכת לעלות לשווי של כ- 50 $ , ב- 12-18 החודשים הקרובים. מספרי הרבעון הרביעי Q4 כולם למעלה, ההכנסות גדלו ל 40% לעומת 32%, ההכנסה עלתה ל -1.6 מליארד ברבעון וההכנסות מתחום המובייל עלו ל- 23% לעומת 14%. החברה נראית במצב טוב אך דרכה לא סלולה וחלקה, המניה תרד לפני שתעלה.

 

לינקדאין: לינקדאין היא חברה נהדרת שלא עשתה ולו שגיאה אחת מאז הנפקתה במחצית 2011 ובמשך שבעה רבעונים הכתה את כל התחזיות. המניה החלה להיסחר בחודש מאי 2011 בשווי ערך של 3 מיליארד דולר ועתה היא נסחרת בערך של 155 דולר למניה ולפי שווי כולל של 15 מיליארד דולר. עליה של כ- 500 אחוז ומגמת העלייה נמשכת. המניה ממשיכה לעלות ותעבור את ערך ה- 200 דולר למניה עוד השנה.

 

אינסטגרם: בואו נדבר על אינסטגרם, עדיין חברת מדיה חברתית, אשר נקנתה בשנה שעברה בסכום של מיליארד דולר ונסקה במהירות לגובה ובקצב גדילה מהיר ביותר עם כ- 100 מליון משתמשים. כל זאת עד לדצמבר האחרון כאשר הם שינו את תנאי השימוש שלהם מול המשתמשים באופן שיתיר להם כחברה למכור את תוכן הגולשים ובמחי יד קצב גידול המשתמשים צנח בחצי. מ- 16 מיליארד ל- 8 מיליארד. האם הם יוכלו ליצר עכשיו קאמבק עם כל התחרות החדשה בשוק שיתוף התמונות?

 

אז כאשר שוק המדיה החברתית ממשיך לגדול מי תהיה החברה המנצחת של 2013? התשובה היא: טוויטר. עם יותר מ 500 מליון משתמשים, 1.6 מיליארד ציוצים ביום , 24 מליון ציוצים במהלך משחק הסופרבול ועם יותר מ 75% ממנהיגי העולם שמציצים והמספרים כולם גדלים בהתמדה.

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    הוא מדבר שטויות אני מכיר כמה

    שטענו בלהט לפני כחצי שנה שתוך שנה היא תרד לשווי של כ 10 מיליארד או מחיר מניה כ 4 דולר. פייסבוק חייבים להבין ,היא ההווה ויותר מכך היא העתיד ואנשים מדברים פייסבוקית ,הופכים את הפייסבוק לממשק האישי הכי פעיל שלהם עם הסביבה ,הם קהל שבוי ומכור ומפה תגזרו את השוויי
    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    קופר 22/02/2013 07:35