הראלי נמשך: המעו”ף עלה ב- 1.6% בהובלת מלאנוקס וכיל; טאואר זינקה

עוד יום ירוק בת"א, על רקע האופטימיות לקראת צעדים תומכים באירופה; כלל פיננסים העלו למלאנוקס את מחיר היעד ל-140 דולר; וול סטריט צפויה לפתוח ביציבות

מערכת ספונסר 30/07/2012 16:32

א+א- 1

הבורסה בת"א סגרה את יום המסחר הראשון לשבוע בעליות חדות ת"א 25 ת"א 100 , על רקע העליות החדות באירופה ובוול סטריט ביום שישי, כאשר אירופה ממשיכה גם היום במגמה הירוקה. החוזים העתידיים על וול סטריט מאותתים על פתיחה יציבה. הראלי העולמי מגיע על רקע הצהרת יו"ר ה-ECB דראגי בחמישי, כי יעשה הכל על מנת לשמור על גוש האירו ועל כוונה לרכוש אג"ח איטליה וספרד. בנוסף, הנתונים הכלכליים המצביעים על חולשת הכלכלה העולמית בכלל והאמריקאית בפרט, מגבירים את ההערכות להחלטה של הפד על תוכנית הרחבה שלישית.

 

FXCM: המסחר השבוע בשווקים הפיננסיים העולמים צפוי להיות תנודתי במיוחד, וזאת לקראת החלטות ריבית חשובות הן בגוש האירו והן בארצות הברית ופרסום דוח התעסוקה בארצות הברית. בשעה שהנתונים הכלכליים הגרועים ממשיך להצטבר מכל עבר, בשווקים מצפים כעת לפעולות חדשות מצד הבנקים המרכזיים. עליות השערים החדות שראינו בחציו השני של שבוע המסחר שעבר היו תולדה של התקוות הגואות בשוק לצעדים מרחיבים, בעיקר מכיוונו של הבנק של אירופה. דווקא משום כך, אם הבנקים המרכזיים לא יספקו השבוע את הסחורה, האכזבה בשוק עשויה להיות מרה ולגרור בעקבותיה ירידות שערים חדות.

 

ברמה המקומית, סדרת הגזירות הכלכליות יעברו היום את אישור הממשלה. מזרחי טפחות: חבילת הצעדים עשויה להיטיב עם: 1. שוק המניות (על אף הגדלת נטל המס על הצרכנים והחברות). 2. איגרות החוב הממשלתיות, בדגש על איגרות חוב לא צמודות במח"מ בינוני – גבוה, שהחשש כי היצען יגדל משמעותית התפוגג בשלב זה. איגרות החוב במח"מ קצר תגבנה, מחד, להשלכות החיוביות של חבילת הצעדים על היכולת להחזיק ריבית נמוכה במשק ומנגד, לקפיצה במדדי המחירים, שעלולה להחריף על רקע העליות במחירי הדלקים והמזון בעולם והדיור בארץ. 3. השקל, שחלק נכבד מהפיחות העודף בו מול מטבעות אחרים נבע מהחששות הפיסיקאליים, שהוליכו לחבילת הצעדים.

 

 כלל פיננסים העלו למלאנוקס את מחיר היעד ל-140 דולר, לאור הערכה כי החברה תעמוד על קצב מכירות של מיליארד דולר כבר באמצע 2014 – מוקדם מציפיות השוק. מלאנוקס מתברגת בצעדי ענק כשחקנית מרכזית במהפכת הנתונים – להערכתם תופעה מרחיקת לכת. לאור שיעור חדירה נמוך וקצב אימוץ מרקיע, מלאנוקס תמשיך להיסחר במפילי צמיחה "חריגים" בזמן הנראה לעין - זאת למרות הגידול הפנומנאלי שהציגה עד כה.

 

מניות הבנקים לאומי  פועלים לא ממש נהנו מהמומנטם החיובי שרשמו ביום שישי מניות הבנקים בארה"ב, אשר עלו בחדות.

 

חברת שלדונקו בעלת השליטה בווקסיל המפתחת חיסונים טיפוליים לסרטן ומחלות זיהומיות, הודיעה הבוקר כי ווקסיל החלה לגייס חולים לצורך ניסוי המעקב בחולי מיאלומה נפוצה בבית החולים הדסה עין כרם. במסגרת ניסוי VAXIL-002, שהינו ניסוי מעקב, תבחן ווקסיל את הבטיחות ארוכת הטווח, איכות החיים והיעילות ארוכת הטווח של הטיפול בחיסון ImMucin בקרב חולי מיאלומה נפוצה שהשתתפו במחקר VAXIL-001 והגיבו קלינית לחיסון– קרי חולים בהפוגה שאינם זקוקים לטיפול כנגד מחלתם לאחר הטיפול בחיסון ImMucin במסגרת ניסוי VAXIL-001.

 

 ווידמד הודיעה כי קיבלה הזמנה לשש מערכות לביצוע בדיקות שינה ביתיות, Morpheus® Ox. המערכות הוזמנו על ידי מפיץ באנגליה המעוניין להפיץ את המערכות ללקוחות שהביאו בהן עניין. בחודשים האחרונים ביצע המפיץ האנגלי בדיקה מקיפה של השוק האנגלי ומערכות ההדגמה שהוזמנו ישמשו לקוחות מובילים שלו.

 

חברת גלטן הפועלת בשוק הבינלאומי של תחום הביו-דיזל ומתמחה בגידול והפקה של שמן מצמח הג’אטורפה עבור התעשייה, הודיעה היום כי היא מנהלת משא ומתן ראשוני לפיו חברת WRATISLAVIA-BIO תכנס להסכם אסטרטגי ארוך טווח במסגרתו תרכוש החברה הפולנית מידי חודש כ – 1,200 טון לחודש של שמן ביו דיזל. ההסכם הינו עם פוטנציאל שנתי של עד 12 מיליון דולר.

 

פסגות לקראת תוצאות נייס: צפי להמשך התאוששות באקטימייז ומחצית שנייה חזקה יותר. ההכנסות צפויות להסתכם בכ- 220 מיליון דולר לעומת כ- 215 מיליון דולר ברבעון הקודם; מוטרדים מהסביבה המאקרו-כלכלית של החברה ועל כן משמרים את המלצת ההחזק.

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    מצטער לא קשור לפורום זה

    פה היה ראלי של שורטיסטים
    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    אלעד24 30/07/2012 17:23