חדשות שוק ההון

הדסית הודיעה על הסכם למיזוג טרומבוטק ודי-פארם

לאחר השלמת העסקה תחזיק הדסית ביו בכ – 14% בדי-פארם, ודי-פארם תצא בהנפקת זכויות של כ – 11.5 מיליון שקלים, מתוכה הובטחו כ - 5.4 מיליון שקלים על ידי כת"ב

מערכת ספונסר 24/05/2012 12:04

א+א-

 הדסית ביו החזקות (ת"א: הדסת, OTC:HADSY) מודיעה על מיזוג טרומבוטק עם חברת די-פארם. תנאי העסקה סוכמו בין הצדדים וסגירת העסקה מותנית באישורי האורגנים השונים וכן אישור הגופים הרגולטוריים הרלוונטיים. תמורת חלקה, תקבל הדסית ביו כ-14% ממניות חברת די - פארם.

 

אופיר שחף, מנכ"ל הדסית ביו: "מיזוג טרומבוטק והכנסת פעילותה לדי-פארם תוביל להאצת הפיתוח הקליני של טרומבוטק. המוצר של טרומבוטק צפוי להיות המוצר המוביל בדי-פארם אשר לה מימון זמין, תשתיות טכנולוגיות קיימות, ידע נצבר וניסיון רב בפיתוח תרופות בשלבים מתקדמים במחלות הקשורת למערכת העצבים המרכזית. כמו כן, לדי-פארם קשרים עם גורמים וחברות מובילות בתחום אשר יסייעו בגיוס המימון הנדרש לפיתוח.

 

כאמור, עסקה זו היא דוגמא נוספת לקידום משמעותי של חברת פורטפוליו - אנו שואפים להבטיח את המשך הפיתוח של חברות הפורטפוליו, אם על ידי הסכמים ואם על ידי שיתופי פעולה עם חברות פארמה בינלאומיות. גם בשנת 2012 ממשיכות חברות הפורטפוליו להציג התקדמות קלינית שהינה עיקר התשתית להצפת הערך בהדסית-ביו."

 

בעלי המניות העיקריים בטרומבוטק טרום העסקה הינם הדסית-ביו, כלל ביוטכולוגיה ועופר היי-טק, המחזיקים בחברה בכ – 24.8%, 46%, 29% בהתאמה. לאחר השלמת העסקה תצא די-פארם בהנפקת זכויות לבעלי המניות של החברה בהיקף של כ – 11.5 מיליון שקלים אשר מתוכה, כ – 5.4 מיליון שקלים הובטחו על ידי כלל ביוטכנולוגיה.

 

מיזוג טרומבוטק יאפשר לדי-פארם להרחיב את סל מוצריה בתחום בו היא מתמחה - פיתוח תרופות המיועדות לטיפול במחלות הקשורות במערכת העצבים המרכזית (CNS). יצויין כי לדי-פארם תרופות נוספות לאינדיקציות מגוונות בשלבי פיתוח שונים: תרופה לאפילפסיה (Phase II), תרופה למיגרנה (Phase II) ותרופות לאלצהיימר ול-ALS (טרום-קליני). לחברה צוות של 10 עובדים ושיתופי פעולה עם חברות תרופות רב-לאומיות.

 

בנוסף, לדי-פארם שיתוף פעולה עם חברת התרופות הסינית Nhwa אשר מממנת ניסוי Phase II בתרופה לאפילפסיה. חברת Nhwa מעוניינת בהבאת תרופות אינובטיביות לסין לאור הערכה כי שוק הבריאות בסין יהווה כ - 15% מהשוק העולמי בשנת 2015.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה