חדשות שוק ההון

הדסית וביו-לייט קיבלו מימון אסטרטגי של כמיליון דולר מקרן בירד לשת”פ ביו-מרקר ואריאדנה

מערכת ספונסר 08/04/2012 09:33

א+א-

התקדמות אסטרטגית נוספת לחברת ביו-מרקר של הדסית ביו (ת"א: הדסת, OTC: HADSY) וביו-לייט (ת"א: בולט): קרן בירד הודיעה כי תממן את שיתוף הפעולה של ביו-מרקר עם חברת אריאדנה האמריקאית בהיקף של 900 אלף דולר

 

אופיר שחף, מנכ"ל הדסית ביו: "בשנתיים האחרונות הובלנו את חברות הפורטפוליו לחתימה על הסכמים ושיתופי פעולה עם חברות פארמה בינלאומיות, ואנו מאמינים שגם השנה נציג מהלכים עסקיים נוספים תוך יצירת ערך לבעלי המניות. תחום הביומרקרים נמצא בצמיחה מואצת בשל רצון חברות, המפתחות טיפולים לחולי סרטן, ללמוד את מידת ההצלחה של התרופות המפותחות. הפתרון אותו מפתחות החברות מתאים בדיוק למגמה זו".

 

סוזנה נחום זילברברג, מנכ"ל ביו-לייט: "לאחרונה הודענו על רכישת ביו-מרקר באמצעות מיקרומדיק, במטרה להרחיב היצע פתרונות אשכול הדיאגנוסטיקה הסרטנית של מיקרומדיק. המימון לפיתוח מייצר ערך לביו-מרקר, לאשכול הדיאגנוסטיקה של מיקרומדיק וגם עבורנו - ככל שנקדם את אשכול זה תעלה האטרקטיביות שלו בעיני שותפים פוטנציאליים, לרבות חברות דיאגנוסטיקה גדולות וחברות פארמה".

 

החברות יובילו פיתוח משותף של בדיקה להכוונת טיפול תרופתי בסרטן המעי הגס המטסטטי (mCRC), במימון קרן בירד - הקרן הדו-לאומית של ישראל וארה"ב למחקר ופיתוח. במסגרת שיתוף הפעולה בין החברות יפותח פנל של סמנים ביולוגים (ביומרקרים) המנבאים תגובה או חוסר תגובה לתרופות המבוססות על מעכבי הרצפטור EGF, כגון ארביטוקס בחולי סרטן המעי הגס המטסטטי.

 

על פי ההסכם, ביומרקר מפתחת את הבדיקה תחת ניסוי קליני בבית החולים הדסה, אשר יורחב כעת לאתר קליני נוסף בבית החולים רמב"ם, וזאת לאחר שקיבלה אישור לכך מוועדת הלסינקי. לאחר השלמת הפיתוח, אריאדנה אחראית לביצוע ניסוי קליני מקיף, קבלת אישור רגולטורי והשקת המוצר בארה"ב. בידי ביומרקר נשארת הזכות למסחור הבדיקה באירופה.

 

תחום הדיאגנוסטיקה, ובמיוחד זו המיועדת לאיתור סרטן בשלבים מוקדמים, נמצא בצמיחה מתמדת, כמו גם המגמה הגוברת לשילוב ביומרקרים בתהליך פיתוח תרופות לסרטן ולהתאמת טיפול פרטני לכל חולה. הסמנים הביולוגים מאפשרים לאתר ולעקוב אחר מחלה והתקדמות הטיפול בכל חולה באופן אישי, והשימוש בהם מגביר את יעילות הטיפול, מפחית את תופעות הלוואי הכרוכות בו וחוסך כסף רב למערכות הבריאות.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה