אקסלנס בסקירה שבועית: נתונים חלשים מארה”ב ומחוצה לה, עצרו את הראלי בשוק המניות

דרמה? לא ממש – השבוע יסתיים הרבעון הראשון של השנה שעשוי להיות אחד הטובים ביותר שנראו מזה שנים עבור החברות

מערכת ספונסר 26/03/2012 11:12

א+א-

אקסלנס בסקירת מאקרו שבועית: נתונים חלשים מארה"ב ומחוצה לה, עצרו את הראלי בשוק המניות ואף הכבידו מעט על התשואות ל-10 שנים שירדו לרמה של 2.32. יומיים לאחר שנשקו כבר לרמה של 2.4% על רקע נתונים טובים ומחירי נפט גבוהים, התשואות נסוגות מעט לאחור. נתונים חלשים באירופה כפי שיפורט בהמשך, נתונים חלשים בסין ודשדוש בנתונים משוק הנדל"ן האמריקאי מערערים מעט את בטחון המשקיעים ומפזרים מעט את ההשפעה החיובית מאמצע החודש שהיתה להודעת הריבית של הבנק הפדראלי, על התשואות ל-10 שנים בארה"ב.

 

דרמה? לא ממש – השבוע יסתיים הרבעון הראשון של השנה שעשוי להיות אחד הטובים ביותר שנראו מזה שנים עבור החברות. עונת הדוחות תחל אומנם רק ב-10/04 עם הדוח של אלקואה, אך ע"פ הנתונים הכלכליים ניתן להעריך כבר היום כי התוצאות תהיינה טובות מאוד. ההתאוששות בשוק העבודה, עלייה בהוצאה והאשראי הצרכני ומדדי מנהלי הרכש היצרני והשירותים, כולם מאותתים על רבעון מצויין עבור המשק האמריקאי. החברות יושבות על מצבור מזומנים של יותר מ-2 טריליון דולר ורק מחכות להזדמנות להוציא אותו לטובת מיזוגים, רכישות (כולל רכישה עצמית של מניות) ודיבידנדים.

 

השוק האמריקאי הציג ביצועים עודפים ב-12 החודשים האחרונים בהשוואה למתחריו, אבל השאלה היא האם ניתן לצפות לחדשות טובות גם בהמשך. מזה תקופה אנו צופים התמתנות בשוק האמריקאי בעקבות מיצוי תהליך שיקום המלאים ופגיעה ביצוא בעקבות האטה באירופה ושווקים מתעוררים. בשלב זה הנתונים עדיין טובים אבל אנו צופים התמתנות כבר ברבעון הבא (קצב צמיחה של 2%). זיגזוג בנתונים הכלכליים, יחייב המשך מדיניות של ריבית אפסית ובשיכלול של עודפי המזומנים וחוסר אלטרנטיבה, נראה כי האטרקטיביות של שוק המניות לא תפגע במיוחד.

 

החוב בספרד תופח – הסיבה העיקרית לעליית התשואות בספרד הינה התרפרפות המשמעת הפיסקלית וחשש מתרחיש שבו ספרד תזדקק לסיוע מהאיחוד האירופאי. ספרד החמיצה את יעד הגרעון שלה ל-2011 שהגיע לגירעון של 8.5% לעומת יעד של 6% בלבד. בתגובה היא העלתה את יעד הגירעון שלה ל-2012 מרמה של 4.4% לרמה של 5.3%. יחס חוב תוצר במדינה צפוי להגיע לרמה של 78%, לא חריג במיוחד במונחים אירופאים, אך יש לזכור כי היחס מכפיל את עצמו, ואף יותר, מאז המשבר.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה