חדשות נדל”ן

מנופים פיננסיים הסתבכה בדאלאס: עשוייה למחוק 110 מיליון ש”ח

כלולה בה מחזיקה מנופים בעקיפין בשיעור 50%, לא עמדה בחלק מתשלום הריבית על הלוואה בסך 200 מיליון דולר על נכס שרכשה ועשוייה להיות מחולטת

מערכת ספונסר 26/01/2012 13:44

א+א- 1

 מנופים פיננסיים מדווחת, בהמשך לדיווח מחודש דצמבר 2011, בדבר אי עמידתה של חברה כלולה בה מחזיקה החברה בעקיפין בשיעור 50% , בחלק מתשלום ריבית בגין הלוואות שנטלה החברה הכלולה למימון רכישת בניין משרדים הממוקם בדאלאס, כי אמש (ד’) התקבלה אצלה הודעה מחברת הניהול של הנכס לפיה אחד המלווים, שהעמיד לחברה הכלולה הלוואה בסך של 20 מיליון דולר, דחה הצעה שהוצעה לו לרכישה עצמית של ההלוואה בתמורה לסך נמוך יותר מיתרת ההלוואה. בהמשך להודעתו של המלווה בדבר דרישה לפירעון מיידי של יתרת ההלוואה, הודיע המלווה כי בכוונתו לנקוט בצעדים הנדרשים לשם מימוש השעבוד שניתן לו על הנכס. יצויין כי ההלוואות שנטלה החברה הכלולה לצורך מימון רכישת הנכס בסך כולל של 200 מיליון דולר הינן ללא זכות חזרה ללווה.

 

להערכת חברת הניהול, במידה שהמשא ומתן לשינוי תנאי ההלוואה לא יצלח, יוכל המלווה לממש את זכותו לחילוט הנכס בתוך כחודש. במקרה זה, תועבר הבעלות בנכס לידי המלווה, והוא ייכנס בנעלי החברה הכלולה בכל הנוגע לזכויות ולחובות בנכס, לרבות החבות לתשלום יתרת ההלוואות בגין רכישת הנכס. במידה שתרחיש זה יתממש, עתידה החברה למחוק את יתרת השקעתה בחברה הכלולה ולרשום הפסד של כ- 110 מיליון ש"ח.

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    מאמין שהרוסים יפתרו הבעיה.|12|

    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    הפרסי הנדיב 26/01/2012 13:58