האם כוס הג’וני ווקר שלגמת אתמול במועדון – מזויפת?

במטרה להתחמק מתשלום מס נמכרו משקאות אלכוהוליים מזויפים כמשקאות יוקרתיים. בין העצורים – בעל מועדון בת"א שמכר את המשקאות ללקוחות

מערכת ספונסר 24/01/2012 13:27

א+א-

מרדכי מור מאשקלון ויהודה בן נעים מתל-אביב, החשודים כי מכרו משקאות אלכוהוליים מזויפים כמשקאות אלכוהוליים יוקרתיים, נעצרו הבוקר בבית משפט השלום בראשון לציון, כב’ השופטת מיכל עמית אניסמן. מור נעצר עד 26.1.12 ובן נעים נעצר עד 29.1.12.

 

תחילת הפרשה בערנותו של ממונה ממכס מרכז על מחסני נעמן הנמצאים בפיקוח המכס. למחסנים הגיע משלוח שלא נדרש ועורר את חשדו של הממונה. בבדיקת תוכן המשלוח נמצאו מאות פקקים של בקבוקי משקה מסוג "ואן גוך". הנתונים הועברו למחלקות האכיפה, המודיעין ובקרת יבוא בבית המכס. בדיקת מרשמי היבוא של הנמען העלתה כי אין זו הפעם הראשונה בה הנמען מייבא פקקים ואף ייבא בעבר מכונה לפיקוק בקבוקים, בשלב זה הוקם צח"מ משותף עם משרד חקירות מכס ומע"מ תל אביב ועם משטרת ישראל.

 

במסגרת החקירה המשותפת עלה חשד כי חברת טי סנטר מרעננה, העוסקת בהדפסת חולצות ושותפה במספר מועדונים ופאבים, ייבאה את המכונה לפיקוק בקבוקים ופקקים למשקאות אלכוהוליים, באמתלה כי בכוונתה לבחון ייצור מקומי של מותג מקומי.

 

כמצוין בבקשת המעצר, מחומר החקירה שנאסף עלה חשד כי במקום קיימת מעבדה לזיוף משקאות אלכוהוליים מסוגים שונים כגון: וודקה ואן גוך, גריי גרוס וג’וני ווקר. בקבוקים אלו, לפי החשד, הופצו ע"י מור לחנויות רבות, ביניהם בנא משקאות. ברשות המסים מדגישים את הסכנה לבריאות הציבור משתיית משקאות מזויפים, ללא כל פיקוח של משרד הבריאות.

מילוי ואריזה של משקאות אלכוהוליים נחשב לייצור לצורך חיוב במס קניה, וחל עליו מס של 76% + כ - 20 ₪ לליטר, כמו"כ, כל מי שעוסק במילוי אלכוהול צריך להיות רשום במס קניה.

 

בחיפוש שנערך אתמול אצל בן נעים, בעסק, בבית, במחסן הבית, ברכב ובמועדון "חלונות גבוהים" נתפסו אלפי פריטים בהם, בקבוקי אלכוהול מזויפים, בקבוקים ריקים, מדבקות, פקקים, מכונות לאיטום פקקים וביקוק חבקים וכלי עבודה שונים, המעידים כי החשוד הפעיל מעבדה לזיוף אלכוהול.

 

ברכבו של מור נתפסו עשרות בקבוקים מזויפים של וודקה גריי גרוס, ג’וני ווקר, ויסקי בלק לייבל, טלפונים ומסמכים שונים, כמו גם שני סכינים ואלת בייסבול.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה