שלמה מעוז: הרייך הרביעי של גרמניה משתלט על אירופה באמצעים כלכליים

הכלכלן: המחאה החברתית היא יוזמה של האליטה שהפסידה את השלטון. הם רוצים להחזיר אותנו לתקופה שוויונית בה רוב הציבור היה עני פרט לאליטה

מערכת ספונסר 20/12/2011 12:39

א+א- 2

בית הספר לכלכלה של המסלול האקדמי המכללה למינהל, אירח השבוע את שלמה מעוז, הכלכלן הראשי של ’אקסלנס נשואה’ שדיבר על כלכלת ישראל מול כלכלות העולם. מעוז הרצה בפני קהל גדול של כ-200 סטודנטים, בוגרים ואנשי סגל מהמסלול האקדמי, במסגרת "שעה קלה על כלכלה" – סדרת מפגשים של סטודנטים לכלכלה עם דמויות מפתח בזירת הכלכלה הישראלית.

 

במסגרת הרצאתו דיבר מעוז על המצב הכלכלי באיחוד האירופי ואמר: " הרייך הרביעי של גרמניה שעבד את כל הארצות החלשות באיחוד האירופי, והרווח הגרמני מהאיחוד עומד על למעלה מ- 100 מיליארד יורו בשנה." בהתייחסו לכלכלה האמריקאית אמר: "הרפובליקנים בקונגרס מעדיפים לזרוק את הנשיא אובמה מהבית הלבן אפילו אם הצמיחה הכלכלית תיפגע."

 

בתשובה לשאלות על הכלכלה הישראלית ועל המחאה החברתית, אמר מעוז:" ישראל לא הייתה במצב כלכלי כל כך טוב מאז העלייה הראשונה. המחאה החברתית היא יוזמה של האליטה שהפסידה את השלטון. הם רוצים להחזיר אותנו לתקופה שוויונית בה רוב הציבור היה עני פרט לאליטה."

2 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  לא שכחנו את ארליך וארידור ש"נלחמו למען השוק החופשי",והיכו שוק על ירך

  את הכלכלה הישראלית...וגררו כדרך אגב,מאות אלפי ישראלים לשפל... בתקופת ההיפר-אינפלאציה ההיא, עבר הון אדיר מהציבור העני (=שלא היו לו כלים להצמיד) לידי הציבור העשיר(=שהיו לו נכסים צמודים...פלוס ריבית). העושק הזה מקבל צורה מענינת גם היום... העשירים קנו נכסים בזול,עם משכנתא נמוכה...כשעליית מחיר השכירות בשנים האחרונות ועליית מירי הנדל"ן,העבירו הון רב לידי "האליטות של השוק החופשי"(=על חשבון לוקחי המשכנתאות הצעירים שקונים נכסים ביוקר...ומשתעבדים בדרך ל"אבירי השוק החופשי"). ה"אליטות החדשות" הידועים בשם הטייקונים, עשו את הקופה הגדולה שלהם בעקבות "חוק בכר(=ביבי)"...וכשהצבור מחא ובצדק...הם שולחים אנשים כמו שלמה מעוז שיאשימו אליטות ישנות שמזמן אינן (=מי,כור?...הפועלים?).

  מעווז צור ישועתי? 20/12/2011 15:39

 2. 2
  בקיצור הכל הפוך ,שלמה מעוז הוא בדיחה עיראקית גרועה

  י 20/12/2011 14:08