חדשות כלכלה

200 ישראלים יקבלו אשרות עבודה בניו-זילנד בכל שנה

ממשלות ישראל וניו זילנד צפויות לאשרר בימים הקרובים הסכם "טיול-עבודה" הדדי, לפיו תרמילאים ישראלים יורשו לעבוד בניו זילנד במהלך טיול

מערכת ספונסר 11/03/2011 07:35

א+א-

ממשלות ישראל וניו זילנד צפויות לאשרר בימים הקרובים הסכם "טיול-עבודה" הדדי, לפיו תרמילאים ישראלים יורשו לעבוד בניו זילנד במהלך טיול. אשרת העבודה תינתן ל-200 ישראלים בכל שנה. האשרה תוגבל ל-12 חודשים, והעובד יידרש לשנות מעסיק בכל 3 חודשים. תרמילאים שיגיעו מניו זילנד לישראל יוכלו לפעול באותו אופן.

 

כדי לאפשר קיום נאות של ההסכם ולהקל על העסקת עובדים מניו-זילנד שיגיעו במסגרתו, אישרה ועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת, בראשות ח"כ חיים כץ (ליכוד) את הצעת החוק של יו"ר הוועדה, לפיה יינתן פטור מתשלום היטל למשך 3 חודשים למי שמעסיק עובד זר ממדינה איתה יש לישראל הסכם "טיול-עבודה". שלטונות ניו-זילנד אישרו פטור דומה גם אצלם. כך, למעשה, מעסיק ניו-זילנדי לא יידרש כלל לשלם היטל על עובד ישראלי, מכיוון שהעובד יחויב להחליף מעסיק בכל 3 חודשים.

 

יו"ר הוועדה ח"כ חיים כץ אמר בדיון: "עם תום שירותם הצבאי, נוהגים רבים מילדינו לטייל בעולם. אם הם ממילא שם ומעוניינים לעבוד, מדוע שלא נקל עליהם ועל מעסיקיהם? הדבר נכון גם לגבי תרמילאים שצפויים להגיע אלינו; אינני מתרשם שמאות תרמילאים מניו-זילנד, או ממדינות אחרות שירצו להצטרף להסכם, מהווים איום על מקומות העבודה בישראל. לכן נפעל לקדמם בסבר פנים יפות, כפי שאנחנו מאמינים שהם ינהגו כלפי המטיילים שלנו".

כתבות נוספות

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה