ירון קיקוז, מנכ"ל פריים אנרג'י ובעל השליטה<br>קרדיט: יח"צ
ירון קיקוז, מנכ"ל פריים אנרג'י ובעל השליטה קרדיט: יח"צ

להב אל.אר הודיעה היום (ב’) כי תרכוש 17.5% ממניות פריים אנרג’י מבעל השליטה ירון קיקוז , ועוד 12.5% מניות נוספות מהפניקס וסינרג’י קפיטל, וזאת באמצעות חברה בת בבעלותה המלאה שהוקמה לצורך העניין.

בסך הכל תרכוש להב 30% ממניות פריים אנרג’י בתמורה לכ-43.3 מיליון שקל, המשקף שווי חברה ממוצע לפריים אנרג’י של כ-145 מיליון שקל. מדובר בפרמיית ענק של 76% על מחיר השוק של פריים אנרג’י.

העסקה עם בעלי העניין לרכישת 12.5% ממניות פריים אנרג’י הושלמה בשווים הנעים בין 130-139 מיליון שקל ועם התאמות שניתנו לאחד מהמוכרים. מול ירון קיקוז נחתם הסכם עקרונות לא מחייב לרכישת 17.5% בשווי חברה של 150 מיליון שקל. למרות שמחיר העסקה הינו מעל מחיר המניה בבורסה הנהלת להב א.אר והדירקטוריון רואים בו מחיר אטרקטיבי וכדאי המשרת את מטרותיה העסקיות והאסטרטגיות של החברה.

במזכר העקרונות מול ירון קיקוז סוכם כי השליטה בחברה תהיה משותפת ללהב תשתיות ולירון קיקוז. העסקה הינה חלק מאסטרטגית הצמיחה של להב אל.אר ובכוונת להב אל.אר להפוך את החברות בקבוצת להב תשתיות ל חברות מובילות בתחומן ובכללן להב אנרגיה ירוקה ופריים אנרג’י.

להב תשתיות בבעלותה המלאה (100%) של להב אל.אר תחזיק ב: 65% ממניות חברת הבת מפעת, 100% ממניות חברת הבת להב אנרגיה ירוקה, ו-30% ממניות חברת פריים אנרג’י. להב אנרגיה ירוקה, מפעת ופריים אנרג’י (לאחר השלמת העסקה) יהפכו לחברות בנות בבעלות חברת להב תשתיות וזאת במטרה להעניק להן גמישות לאפשרויות עתידות של גיוסי הון והנפקת החברות עפ"י כל דין ולפי חוק הריכוזיות, כמו גם מיזוגים בין החברות והפיכתן לחברות ציבוריות.

פריים אנרג’י מתמחה בייזום פיתוח הקמה וניהול של מתקנים באנרגיות מתחדשות. בבעלותה 43 מגה- וואט מתקנים המספקים אנרגיה מתחדשת בשלבי תפעול והקמה, 273 מגה-וואט פרויקטים לקראת הקמה, ו-133 מגה-וואט פרויקטים ברישוי וייזום לצד 1.4 גיגה-וואט פרויקטי אגירה קיימים ועתידיים ופרויקטים נוספים.

ללהב אנרגיה ולפריים אנרג’י חברה משותפת, להקמת 13 מתקני דו- שימוש בהיקף של כ- 100 מגה וואט PV ועד 500 מגה וואט שעה אגירה. הפרויקטים נמצאים כיום לקראת הקמה, כאשר החברות מתעדות למכור את החשמל הסולארי לחברת חשמל ומתקן האגירה ימכור חשמל לספק חשמל וירטואלי.

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש