ירון קיקוז, מנכ"ל פריים אנרג'י ובעל השליטה<br>קרדיט: יח"צ
ירון קיקוז, מנכ"ל פריים אנרג'י ובעל השליטה קרדיט: יח"צ

חברת האנרגיה המתחדשת פריים אנרג’י הפועלת בתחום האנרגיות המתחדשות בישראל ועוסקת בייזום, פיתוח, הקמה הפעלה ותחזוקה של מערכות לייצור חשמל ממקורות אנרגיה סולארית בטכנולוגיה פוטו–וולטאית מדווחת הבוקר כי התקבל מחברת החשמל אישור הפעלה מסחרית למלוא פרויקט תלמים (לרבות השלמת שלב ב’), בהספק כולל של 14 מגה וואט (AC).

פריים אנרג’י צפויה לקבל מקרן הליוס את יתרת התמורה בסך של כ-12 מיליון שקל עד סף חודש יוני 2024.

בעקבות השלמת הפרויקט, תתבצע כעת המשיכה השנייה במסגרת הסכם המימון שנחתם עם בנק לאומי, בהיקף של כ-30 מיליון שקל.

פריים אנרג’י הוקמה בשנת 2013 והיא פועלת בתחום האנרגיות המתחדשות בישראל ועוסקת בייזום, פיתוח, הקמה, הפעלה ותחזוקה של מערכות לייצור חשמל ממקורות אנרגיה סולארית בטכנולוגיה פוטו-וולטאית. החברה, שהונפקה באפריל 2021, מחזיקה בכ-50 מתקנים בהפעלה מסחרית ובהקמה, בהספק של כ-45 מגה וואט, בין היתר המתקן הקרקעי במושב תלמים, ונמצאת בשלבי לקראת הקמה, רישוי וייזום של עשרות פרויקטים נוספים למתקנים קרקעיים או על גגות ודו-שימוש, ולצידם מתקני אגירה בהיקף משמעותי.

מנכ"ל פריים אנרג’י ובעל השליטה, ירון קיקוז ציין: "ההפעלה המסחרית של פרויקט תלמים היא אבן דרך משמעותית עבור פריים אנרג’י. התזרים שינבע מההפעלה המסחרית יחזק את האיתנות הפיננסית של החברה ויאפשר לנו להמשיך לקדם פרויקטים נוספים, ואני סמוך ובטוח שנמשיך לצמוח".

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש