קרדיט: פלאש90, אדם שולדמן
קרדיט: פלאש90, אדם שולדמן

בורסת ת"א חתמה את יום המסחר המסחר האחרון לשבוע בירידות שערים חדות במדדים המובילים, מדד ת"א 35 איבד 1.64%, מדד ת"א 90 ירד 1.62% ומדד הבנקים איבד כ- 2.1%. מחזור המסחר בבורסה היה ער והסתכם ב- 2.24 מיליארד שקל. הדולר נסחר מול השקל בעליות שערים מעל 3.76.

המתיחות הביטחונות בעיקר החשש מתגובה אירנית השפיעו שוב על המשקיעים ששלחו את השוק לירידות ביומים האחרונים של השבוע. בנוסף, החזרה של צה"ל למחנות המרכז למבצע כנגד החמאס לא תרמה לביטחון של המשקיעים. נוסיף לזה את האווירה השלילית בשווקים עם ירידות של כ- 1% בבורסות אירופה ומקבלים את כל הסיבות להוריד חשיפה לפני עוד סופ"ש שבוע מתוח לאחר עיד אל פיטר.

אנלייבקס איבדה 53% במסחר ער לאחר תוצאות שלב 2 שלא היו חד משמעותיות. בול סמרח המשיכה במגמה השלילית ואיבדה 19%. עוד נציין את זוז פאוור שירדה 10.9% במסחר תנודתי לאחר שהתמזגה לספאק מוקדם יותר השבוע.

בלטה עליות שערים חברת סונוביה שזינקה קרוב ל- 15% לאחר שהודיעה על הפעלה ראשונה של מכונה לצביעה של ג’ינס בקו ייצור של יצרן מותגי עילית. 

מבין המניות הגדולות בלטה שיכון ובינוי אנרגיה שעלתה 1.3% ואנרג’יאן שהוסיפה 1%. את המגמה השלילית הובילה איסתא עם ירידה של 6.4% וורידיס שאיבדה כ - 5%.

16:24

מנייתה של אנלייבקס צוללת ב-45% לאחר פרסום תוצאות ניסוי שלב 2 במוצר Allocetra. החברה מציינת כי היא מרוצה מהפחתת התמותה למטופלים ואף הציגה פרופיל בטיחות נמוך, אלא התוצאות לא חד משמעיות ותיתכן בדיקה נוספת.

10:10

המסחר בבורסה בתל אביב נפתח בירידות שערים בצל החשש מתקיפה אירנית נוכח אזהרת המודיעין האמריקאי, לצד האכזבה מנתוני האינפלציה בארה"ב שהורידו את ההסתברות להורדת ריבית ביוני לרצפה. מדד ת"א 35 מאבד 0.8%, ת"א 90 יורד ב-0.6%, מדד הבנקים מאבד 0.9%, מדד הנדל"ן יורד ב-1% ומדד ת"א בנייה מאבד 0.9%.

הדולר מזנק ב-1% מול השקל ונסחר ברמה של 3.752 שקלים.

אתמול בבורסה נרשמו ירידות שערים שהחריפו בשעות הצהריים המאוחרות בשל עדכון מדד המחירים לצרכן בארה"ב שהראו עלייה מפתיעה ומאכזבת באינפלציה שם. מדד ת"א-35 ירד בכ-0.7%, ת"א-125 ירד בכ-0.95% ות"א-90 ספג את הירידות החדות ביותר עם ירידה של 1.6%.

מדדי הנדל"ן ימשיכו לרכז עניין אחרי שבלטו אתמול עם ירידות שערים חדות בעקבות הודעת הממשלה הטורקית על הגבלת ייצוא של עשרות קטגוריות של מוצרים, כשהבולטים בהם הם חומרי גלם לבנייה כמו מלט, פלדה, אלומיניום ושיש. מדד ת"א-נדל"ן ירד בכ-2%, ת"א-בנייה ספג כמובן את הירידה החדה ביותר של כ-2.5%, וגם מדדי הנדל"ן המניב בישראל ובחו"ל איבדו 1.6% ו-1.4%, בהתאמה. חברות הבנייה שמנייתן נפגעה הכי הרבה אתמול במסחר היו קבוצת אשטרום (4.7%-), ודוניץ ואאורה (כ-4% כל אחת).

נתוני מדד המחירים לצרכן האמריקאי הראו כי המדד עלה ל-0.4% במרץ ולקצב שנתי של 3.5% כשהצפי היה לעלייה חודשית של 0.3% ושנתית של 3.4%. מדד הליבה (ללא מזון ואנרגיה) עלה ב-0.4% לעומת צפי ל-0.3% כך שאינפלציית הליבה השנתית עומדת על 3.8%. על רקע הנ"ל וירידת הסיכוי להורדת הריבית בארה"ב תשואות האג"ח מזנקות.

שותפות שור-טק דיווחה הבוקר על השקעה של מיליון דולר בחברת AIO העוסקת באיסוף, בדיקה ומיון אוטומטי של מסמכים פיננסים. ההשקעה מתבצעת כחלק מסבב גיוס של 3.4 מיליון דולר, ובסופו תחזיק שור-טק ב-5.43% מהמניות של החברה.

טראלייט עדכנה אתמול כי חברת הבת שלה חתמה על הסכם שותפות מחייב עם מגדל ביטוח להשקעה בפרויקטים סולאריים בדו שימוש שבייזום חברת הבת.

מבנה דיווחה כי הדירקטוריון אישר מתווה לביצוע רכישה עצמית של מניות בהיקף של עד 180 מיליון שקל, בשני שלבים כשבשלב הראשון תתבצע תכנית לרכישה עצמית של מניות בהיקף של עד 90 מיליון שקל.

אפקון החזקות דיווחה על סגירה פיננסית של פרויקט הקמת חווה סולארית פוטו וולטאית בפולין.

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש