קובי סלע, מנכ"ל אקסיליון<br>קרדיט: יח"צ
קובי סלע, מנכ"ל אקסיליון קרדיט: יח"צ

כאילו החברה לא חתומה על אחת מהשמדות הערך הגדולות שנצפו לאחרונה בבורסה המקומית, אקסיליון רוצה היום לגייס בין 3 ל-8 מיליון שקל ולדלל את המשקיעים ב-30%. קשה לשכוח שאי שם בימי הכסף הזול החברה נסחרה בשיאה לפי שווי של 1.3 מיליארד שקל. כעת, אקסיליון רוצה לגייס לפי שווי שנושק ל-17 מיליון שקל בלבד.

מלבד השמדת הערך האגרסיבית למשקיעים, אלו עוד מחכים שהפיילוטים של החברה יניבו תוצאות, אך בינתיים, ללא הועיל, כפי שכתבנו בעבר  כאן - לכתבה המלאה - וכאן - לכתבה המלאה.

מבנה העסקה שמציעה אקסיליון כוללת חבילת מניות וכתבי אופציות סחירים: 10 מניות בתמורה ל-5.3 שקלים (53 אגורות למניה) + 5 כתבי אופציה (סדרה 5) + 5 כתבי אופציה (סדרה 6) ללא תמורה. לשם המחשה של מחיקת הערך, מור, מיטב, אקלסנס והפניקס נכנסו בהנפקה לפי מחיר של 28 שקל למניה וקיבלו אופציות שמחיר מימוש של 36 שקל.

אקסיליון עוסקת בפיתוח, ישום והטמעה של תוכנה מבוססת בינה מלאכותית לניהול וייעול מערך התחבורה
בערים. החברה מעידה כי "מוצר ה- Way X הגיע לבשלות טכנולוגית גבוהה מאוד ומסחרית - המאפשרת התקנה ותפעול בפריסה רחבה, אצל מספר רחב של לקוחות".

לאקסיליון טרם התהוו הכנסות משמעותיות ולכן היא מקיימת עוד ועוד פיילוטים אלא שאף אחד מהם לא קודם לשלב מסחרי במקרה הטוב ובמקרה הרע נעלם ולא תמצאו אודותיו גם בדוחות הכספיים. את מעט ההכנסות שהיו לה בסך 90 אלף דולר, רשמה אקסיליון מפיילוט שלא קודם לשלב מסחרי. לדבריה, למועד זה, יש לה צבר של 9 תהליכי פיילוט של מוצר ה-Way X בשלבים שונים, מתקדמים או מקדמיים/בשלבי התקשרות מול גופים "משמעותיים ביותר", החולשים על יותר מ-12,000 רמזורים.

אקסיליון צופה הכנסות ב-2025 . את המחצית הראשונה של 2023 סיימה עם הפסד של 11.5 מיליון שקל. מאז חלפו הרבה מכוניות בכבישי ארה"ב, וסביר להניח שהפיילוטים לא יכפרו על קצב שריפת המזומנים שנאמד בכ-25 מיליון שקל בשנה, וניתן להעריך שבקופה נותרו סביב 35 מיליון שקל.

את הטענות צריך להפנות לא רק לחברה אלא לבורסה שלא בחלה להזרים למסחר חברות שהתרוממו בגלל הסיבות הלא נכונות, ונחתו למציאות תוך שהן משמידות ערך למשקיעים.

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש