חן מלמד מנכ"ל, אלקטרה פאוור<br>קרדיט: דרור סבג
חן מלמד מנכ"ל, אלקטרה פאוור קרדיט: דרור סבג

רשת מלונות דן חתמה על הסכם עם חברת אלקטרה פאוור במסגרתו תספק לרשת חשמל ירוק ממקורות אנרגיות מתחדשות. במסגרת ההסכם, מלונות דן תרכוש מאלקטרה פאוור חשמל ירוק בסדר גודל של עד 75% מצריכת החשמל של כל הרשת למשך 10 שנים, בעסקה המוערכת בכ-300-350 מיליון שקל. ההסכם צפוי להיכנס לתוקף ב-1 למרץ הקרוב.

בעקבות המהלך, מלונות דן תהפוך לרשת המלונות הראשונה בישראל להסב את מרבית צריכת החשמל שלה לאנרגיה ממקורות מתחדשים.

במסגרת טקס חתימה שנערך במשרדי חברת דן בתל אביב, נכחו שלומי טחן, מנכ"ל מלונות דן, רון פדרמן, סמנכ"ל פיתוח עסקי במלונות דן, חן מלמד מנכ"ל אלקטרה פאוור ועמית פרגמנט משנה למנכ"ל אלקטרה פאוור. הצדדים חתמו על הסכם התקשרות למשך תקופה של 10 השנים הקרובות.

אלקטרה פאוור, לשעבר סופרגז הוקמה ב-1953 והינה זרוע האנרגיה של קבוצת אלקו. החברה עוסקת בין היתר באספקת חשמל, גז טבעי, גפ"מ, אגירת אנרגיה, ייזום מערכות קוגנרציה ועוד. חברה ציבורית נסחרת בבורסת תל אביב ומשרתת כ-400 אלף לקוחות בישראל.

רון פדרמן, סמנכ"ל פיתוח עסקי במלונות דן מסר: "רשת מלונות דן פועלת רבות למען קידום אנרגיית ברת קיימא, שמירה על איכות הסביבה, הפחתת פליטות גזי חממה והסבת צריכת החשמל שלנו למקורות ירוקים, סביבתיים ונקיים יותר. בהתאם למגמה במשק הישראלי החלטנו להוביל מהלך משמעותי של התקשרות עם אלקטרה פאוור, חברה מובילה בתחומה, המספקת חשמל ירוק ממקורות אנרגיה מתחדשות שתספק לנו 75% מצריכת החשמל של כל הרשת. אנו גאים להפוך לרשת המלונות הראשונה בישראל שמתקשרת בהסכם מסוג זה, שיאפשר לנו להסב את מרבית צריכת החשמל של הרשת לחשמל ’ירוק’ וגם יאפשר הפחתה משמעותית בעלויות החשמל השנתיות של הרשת."

עמית פרגמנט, משנה למנכ"ל אלקטרה פאוור מסר: "אנחנו גאים להיות ספק החשמל של רשת מלונות דן ומודים להם על שבחרו בנו. זוהי עסקה משמעותית עבורנו כחלק ממימוש האסטרטגיה והחזון העסקי של החברה להיות אחת מהחברות המובילות לאספקת חשמל למשקי בית ולקוחות אסטרטגיים בישראל.

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש