קרדיט: מירו ממן
קרדיט: מירו ממן

על אף העלייה בפרמיית הסיכון של ישראל על רקע המלחמה, בבית ההשקעות IBI העלו המלצה למנייתה של רשת מקס סטוק במחיר יעד של 8.6 שקלים - אפסייד של 22.5%, וזאת לאחר הדוחות הטובים שפרסמה הרשת לרבעון השלישי של השנה. האנליסטית שרה אחיעז כותבת כי העלייה ניכרת ביתרות המזומנים בקופה והתוצאות החזקות לרבעון תומכות בהעלאת המלצה ל’תשואת יתר’, לאחר הירידה במחיר המניה מאז פרסום התוצאות של הרבעון השני.

מקס סטוק הציגה דוח חזק לרבעון השלישי של השנה, מעט מעל לצפי של אחיעז. בהשוואה לרבעון המקביל, ההכנסות צמחו בשיעור נאה והגיעו לראשונה להיקף רבעוני הגבוה מ-300 מיליון שקל, זאת לצד שיפור ניכר במדדי הרווחיות. "ההכנסות צמחו בכ-7% ברבעון השלישי (לעומת המקביל), בעיקר הודות לפתיחת סניפים חדשים (כולל פעילות בינלאומית חדשה שהתחילה השנה בפורטוגל ומונה כיום 3 סניפים) לצד עלייה של 1.5% בנתוני ה-SSS. כמו כן, אנו מעריכים כי הסביבה המאקרו-כלכלית הכוללת עלייה באינפלציה ובריביות, תומכת בביקושים למוצרי החברה הפועלת בגזרת הדיסקאונט. בנוסף, אנו סבורים כי הצמיחה המרשימה הושגה על אף מהלך הוזלת מחירים שביצעה החברה, כאשר להערכתנו עיתוי החגים לא השפיע באופן שונה מהותית בהשוואה לרבעון השלישי של שנת 2022", כתבה אחיעז.

"על אף מגמת היחלשות השקל מול הדולר והוזלת מחירים לצרכנים, המרווח הגולמי השתפר ברבעון לרמה של 41.9% (לעומת 40.1% במקביל) בשל הירידה במחירי התובלה הימית ושיפור בניהול המלאים. בנוסף, ירידה בתשלום מבוסס מניות תמכה ברווח התפעולי", כותבת אחיעז. "עם זאת, התייקרות בשלל תשומות בעיקר בשל העלייה באינפלציה ועלויות בגין התרחבות במצבת הסניפים קיזזו חלק מהשיפור. כמו כן, נרשמה הוצאה של 2.2 מיליון שקל ברבעון על רקע ההתרחבות בפורטוגל. הרווח הנקי עלה לכ-23 מיליון שקל ברבעון (לעומת 19.6 מיליון שקל במקביל), כאשר עלייה בהוצאות המימון העיבה על השורה התחתונה.

"לגבי ההמשך, החברה ציינה כי לא הייתה השפעה מהותית על הפעילות. עם פרוץ המלחמה נסגרו סניפי הרשת ונפתחו בהדרגה ובמתכונת מצומצמת, כאשר לפי שעה כמעט כל הסניפים פועלים במתכונת מלאה (מלבד 2 סניפים סגורים). ובכך, ה-SSS לחודשים יולי-אוקטובר ירד ב-2.1%. להערכתנו, הגמישות של מקס סטוק להתאמת תמהיל המוצרים למגמות צרכניות מהווה נקודת חוזקה במיוחד בימים אלו של חוסר וודאות, כאשר החברה צפויה להמשיך במגמת הצמיחה שתישען על פתיחת סניפים וסביבת מאקרו תומכת", כתבה אחיעז.

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש