פרופ אמיר ירון, נגיד בנק ישראל<br>קרדיט: פלאש 90
פרופ אמיר ירון, נגיד בנק ישראל קרדיט: פלאש 90

נגיד בנק ישראל, הפרוסור אמיר ירון, ימשיך לקדנציה שנייה, כך הודיעו היום (ב’) ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ושר האוצר, בצאלאל סמוטריץ’, לאחר לחץ ציבורי. ההחלטה תובא לאישור הממשלה בישיבתה הקרובה. הודעה זו באה אחר שהנגיד אמור היה לתת את תשובתו לגבי כהונה נוספת אחרי החגים, בזמן שנתניהו לא מיהר להאריך את כהונתו. כאשר המלחמה פרצה הוארכה כהונתו של הנגיד באופן זמני.

בנק ישראל ונגיד בנק ישראל מסרו בתגובה כי קיבלו את הודעת רוה"מ ושר האוצר לפיה בכוונתם להביא לאישור הממשלה בישיבתה הקרובה החלטה על הארכת כהונת הנגיד לקדנציה נוספת. "הנגיד ירון מקבל את הבקשה לכהונה לקדנציה נוספת, והוא ימשיך להנהיג את בנק ישראל ולפעול בכל כוחו ובכל מרצו בארץ ובעולם, יחד עם כל עובדי בנק ישראל, לטובת המשק וכלכלת ישראל", כך לפי הודעת בנק ישראל.

כעת המינוי הזמני הופך לקבוע. רק הבוקר שאלנו מדוע שנתניהו לא יעשה כך בעקבות מצב החירום של המשק בזמן שהכלכלה צמאה ליציבות - לכתבה המלאה.

פרופסור אמיר ירון, נגיד בנק ישראל: ״אני מודה לראש הממשלה ולשר האוצר על ההחלטה ועל הבעת האמון בי ובבנק ישראל. לפנינו משימות רבות וחשובות בגזרה הכלכלית ואעשה את כל אשר ביכולתי כדי שנעמוד בהן בהצלחה ובמקצועיות לטובת המשק והמדינה״.

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש