קרדיט: depositphotos
קרדיט: depositphotos

ההאטה בשוק המשרדים בארה"ב ובריטניה כתוצאה ממחנק הריבית ועבודה מרחוק, הביאו את אלוני חץ לרשום שערוכים שליליים של 1.01 מיליארד שקל ושל 408 מיליון שקל בהתאמה ברבעון השלישי של השנה. 

בארה"ב אלוני חץ רשמה שערוכים שליליים בכנסים Carr (בה אלוני חץ מחזיקה ב-47.7%), שם יתרת ההשקעה בחברה נאמדת ב-2.3 מיליארד שקל, וב-AH Boston בה היא מחזיקה 55%, וזאת בעיקר כתוצאה מהעלאת שיעור ההיוון של תזרים המזומניםם החזוי של הנכסים בעיקר בטווח של 0.25%-0.75% וכן משינוי בהנחות שוק. 

בבריטניה, אלוני חץ מחזיקה ב-83.4% מהזכויות ב-BE, ורשמה שערוך שלילי של הנכסים ברבעון השלישי של השנה בעיקר מהעלה דומה של שיעור ההיוון של תזרים המזומנים החזוי.

בישראל, אלוני חץ מחזיקה ב-53.8% בחברת אמות. במהלך הרבעון השלישי נחתמו מספר חוזים חדשים של הסכמי שכירות בהיקף לא מהותי של 14 אלף מ.ףר בלבד ללא שינוי בדמי השכירות.

בשורה התחתונה, ההפסד המיוחס לבעלי המניות ברבעון השלישי הסתכם בכ-459 מיליון שקל, עקב רישום שיערוכים שליליים בארה"ב ובריטניה. זאת לעומת הפסד של 101.9 מיליון שקל ברבעון השלישי של 2022. את תשעת החודשים הראשונים של השנה סיימה אלוני חץ עם הפסד המיוחס לבעלי המניות של 931 מיליון שקל, לעומת רווח של 366 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

ה-FFO המיוחס לבעלי המניות לרבעון השלישי הסתכם בכ-139 מיליון שקל, לעומת כ-151 מיליון שקל ברבעון המקביל.

הון העצמי למניה על בסיס NAV סחיר (לפני מסים נדחים) להיום עומד על 46.8 שקל, שיעור המינוף נכון להיום על בסיס ה-NAV הסחיר עומד על כ-40.7%.

נתן חץ, מנכ"ל אלוני חץ מסר: "ברבעון השלישי המשכנו ליהנות מתזרים חזק בחברות הבנות ולהתמקד ביישום התוכנית האסטרטגית ארוכת השנים של החברה בכל תחומי הפעילות. מתחילת השנה היקף הדיבידנדים והחזרי ההון שהתקבלו מהחברות המוחזקות הסתכם לכ-543 מיליון שקל. חברות הפורטפוליו אמות ואנרג’יקס המשיכו להציג תוצאות טובות לרבעון השלישי ותחזיות צמיחה חיוביות להמשך. אנרג’יקס נמצאת במסלול צמיחה מואץ בישראל ובארה"ב, ומנהלת משא ומתן מתקדם לרכישת פרויקטים בשלבי ייזום שונים בארה"ב ובפולין.

"בארה"ב ובבריטניה נמשכה העלייה בשיעורי ההיוון גם ברבעון השלישי, אשר הובילה לירידה נוספת בשווי הנכסים כפי שהערכנו. שוקי המשרדים בוושינגטון ובבוסטון עדיין במחזור שלילי בשל עליית הריבית וצמצום האשראי מצד הבנקים. יחד עם זאת, ניכרת עליה בשיעור החזרה לעבודה במשרדים וכן ירידת שיעור ה-Vacancy בנכסי Trophy בוושינגטון. בבוסטון צפוי היצע נכסים מסוג זה להצטמצם בעתיד בשל ירידה בהיקפי הבנייה חדשה.

"בלונדון ובקיימברידג’ קיימות אפשרויות מימון רחבות יותר תוך הקשחת תנאי המימון, מחירי השכירות ב-City ו-West End נמצאים במגמת עלייה וישנה התעוררות מסוימת בביקושים. אנו ממשיכים ביישום התוכנית האסטרטגית ארוכת הטווח שלנו, למימוש הפוטנציאל הרב בתחום ה-Life Science.

"לאחר סיום הרבעון השלישי, החלה ב-7 באוקטובר מלחמת חרבות ברזל, שהובילה בתחילתה לפיחות חד בשער החליפין של השקל החדש מול הדולר. בעקבות הפיחות החד שינינו את מדיניות הגידור, והתאמנו אותה בדומה למדיניות שהייתה קיימת בעבר. כך, שהפחתנו כ-40% מעסקאות הגנת המט"ח של אלוני חץ והגדלנו את חשיפת החברה למט"ח", אמר חץ.

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש