קרדיט: טאואר סמיקונדוקטור
קרדיט: טאואר סמיקונדוקטור

מנייתה של טאואר הגיבה בירידות אתמול כאשר החברה פרסמה דוחות לרבעון השלישי של השנה, אחרי שהחברה סיפקה תחזיות נמוכות מציפיות השוק להמשך. אלא ששיחת הוועידה של טאואר העבירה את מניית החברה מירידה חדה לעלייה נאה ובסופה תרמה 2 דולר למניה כאשר טאואר סגרה את הערב בניו יורק במחיר של 25.5 דולר.

מנכ"ל החברה, ראסל אלוונגר, התייחס בשיחת הוועידה לפעילות הייצור ואמר כי יש ביכולתה להגדיל את היכולת שכן רמות הניצול הנוכחיות נמוכות. טאואר רואה חזרה לרמות מלאי רציונליות אצל חלק מהלקוחות - מה שעשוי להתבטא בהתאוששות בביקושים בשנה הבאה.

בבית ההשקעות פסגות התייחסו לגורמים החיוביים שעלו בשיחת הועידה. "החברה הציגה מודל פעילות "טיפוסי", הכולל ניצולת של 85%, לאחר השלמת כל המפעלים המצויים בהקמה (המפעל באיטליה עם STM והמפעל בארה"ב עם אינטל). לפי מודל זה, היא אמורה להציג צמיחה של 86% בהכנסות, לכ-2.65 מיליארד דולר, המרווח הגולמי יעמוד על 32%, התפעולי על 30% והנקי על 24%. בשורה התחתונה החברה אמורה לייצר רווח לא ממונף של כ-500 מיליון דולר. בנוסף, טאואר מדברת על התקדמות ניכרת בתחום הסיליקון פוטוניקס ועל כך שמוצריה ישולבו במערכות קישוריות של 800G לדאטה סנטר. מדובר בתחום בעל פוטנציאל משמעותי, בין השאר נוכח הביקוש הגובר ליישומי AI".

עוד מציינים בפסגות כי "החברה מציינת, בדומה להרבה חברות אחרות בענף, כי עודפי המלאי מצויים במהלך מתקדם של התנקות, ולפיכך נראה שהניצולת עשויה להשתפר בתוך תקופה לא ארוכה. בנוסף, הצלחה בתחום ה-SiGe עבור מפעילת לוויינים, שוק בעל פוטנציאל משמעותי", כתבו בפסגות.

בפסגות סבורים שהחולשה עודנה שוררת, אך סביר להניח שהביצועים ישתפרו תוך כמה רבעונים. עם זאת, בפסגות מסייגים מעט את מודל הפעילות הטיפוסי שהוצג, מתוך הערכה כי טאואר תתקשה להציג ניצולת כה גבוהה, שהיא למעשה ניצולת מלאה. בעבר ציינה ההנהלה שלא ניתן לצפות לפעול מעל 85% לאורך זמן). "הרווחיות מאוד מרשימה ולפחות לפי ניסיון העבר החברה התקשתה לשמור על מרווחים כה גבוהים. נשאלת גם השאלה האם לא נראה עליה בתחרות בגלל עליה בכושר הייצור של מפעלי שבבים בוגרים שנהנו מהשקעות גדולות בשנים האחרונות. בשורה התחתונה, המחיר הנוכחי נוח, ללא ספק. המומנטום עדיין חלש. יש לחברה פוטנציאל, אבל גם לא מעט אתגרים", כתבו בפסגות.

הפועלים על טאואר: מחיר יעד שמגלם אפסייד של 76%

שי זיגלמן מבנק הפועלים הותיר המלצה לטאואר של ’תשואת יתר’ והנמיך את מחיר היעד ל-45 דולר. אתמול סגרה המניה במחיר של 25.5 דולר. "טאואר מציגה תוכנית יעדים פיננסיים, מהם נגזרת צמיחה משמעותית בהכנסות וברווח בשנים הקרובות", כתב זיגלמן בסקירה שהגיעה לידי "ספונסר". "תוכנית היעדים מבוססת על הנחת התאוששות בביקושים ועלייה לניצולת ייצור אופטימלית של 85% במפעלי החברה, כולל במפעלי R3 (התחלת הכנסות משמעותיות ב-2025) ו- Fab 11X(התחלת הכנסות משמעותיות ב-2026).

"לפי התוכנית, צפויות הכנסות טאואר לגדול פי 1.9, מקצב שנתי נוכחי של 1.432 מיליארד דולר ל-2.660 מיליארד דולר, והרווח הנקי צפוי לגדול פי 2.4, מקצב שנתי נוכחי של 208 מיליון דולר ל-500 מיליון דולר. אנו צופים כי לאחר שנת המעבר ב-2024 יצמחו הכנסות טאואר בשנים 2025-2028 בשיעור שנתי ממוצע של 15% והרווח הנקי המתוקנן יצמח באותה עת ב-25%", כתב זיגלמן.

יחד עם זאת, נוכח צינון תחזית הצמיחה ל-2024, זיגלמן הפחית את מחיר היעד למניית טאואר לזה המגלם אפסייד של 75%. "אנו מותירים המלצת "תשואת יתר" למניית טאואר לאור פוטנציאל הצמיחה ברווחי החברה בשנים הקרובות, שאינו מבוטא דיו במחיר מניית החברה כיום. נדגיש את הגדרת רמת הסיכון הגבוהה למניית טאואר נוכח המחזוריות המאפיינת את עסקי החברה המשתייכת לתעשיית השבבים המחזורית, לאור מבנה העלויות של החברה הגורם לשינוי חד ברווחיה ביחס לשינוי בהכנסות, ולאור התנודתיות הגבוהה הצפויה להתבטא במניה ביחס לשינוי הצפוי ברווח", כתב זיגלמן.

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש

  • 1
    היא הגיעה לתחתית

    ברור שעכשיו היא במומנטום חיובי .

    • אבי1
    • 15/11/2023 19:36