מיטב: בהתייחס להמשך 2011 אנו מצפים לכדי ריסון מוניטרי נוסף - אך בקצב צנוע

רון אייכל: בהינתן שלא תהיה הפתעה לרעה במדד המחירים לצרכן לחודש פברואר וציפיות האינפלציה לא יתגברו, נראה כי העלאת הריבית הבאה תחול בהחלטת הריבית לחודש מאי

מערכת ספונסר 27/02/2011 10:12

א+א-

מיטב: בדומה להערכתנו, בנק ישראל החליט השבוע להעלות את הריבית המוניטרית לחודש מארס 2011 ב-25 נ"ב, לרמה של 2.50%. העלאת ריבית זו הייתה צפויה למדי ואין ספק כי בנק בישראל ניצלו את העיתוי שהיה נוח מבחינתם, ובחרו להעלות את הריבית לאחר: פרסום מדד ינואר אשר עלה ב-0.2%, פרסום נתוני הצמיחה החזקים וציפיות השוק, לפיהן היה קונצנזוס רחב להעלאת ריבית. הואיל והוא היה צפוי, הריסון בעיתוי זה היה הנוח ביותר לבנק בכך שההשפעה שלו על שער החליפין תהיה הצנועה ביותר.


במבט לחודשים הקרובים, ברור כי בנק ישראל מעוניין להעלות את הריבית, לאור הצמיחה הכלכלית, הפעילות הערה בענף הנדל"ן למגורים ומפאת הציפיות האינפלציוניות הגבוהות. עם זאת, קיים קושי משמעותי לעשות כן באופן אגרסיבי, עקב חולשת הייצוא ופוטנציאל התחזקות השקל במידה ופער הריביות מול העולם יגדל.


על כן, באופן כללי, בהתייחס להמשך 2011 אנו מצפים לכדי ריסון מוניטרי נוסף, אך בקצב צנוע, כאשר בסופה תגיע הריבית לרמה של 3%.


בהינתן שלא תהיה הפתעה לרעה במדד המחירים לצרכן לחודש פברואר וציפיות האינפלציה לא יתגברו, נראה כי בנק ישראל יוכל לעצור זמנית, והעלאת הריבית הבאה תחול בהחלטת הריבית לחודש מאי (בשלהי אפריל).

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה