שי כהן, מנכ"ל סטורג' דרופ<br>קרדיט: אורי כהן
שי כהן, מנכ"ל סטורג' דרופ קרדיט: אורי כהן

סטורג’ דרופ דיווחה על הסכם שחתמה עם חברת תנובה לקמה, הפעלה ותחזוקה של מתקן לדחיסת אוויר ומכירת אוויר דחוס למשך 15 שנה. זאת בהמשך להחלטת הדירקטוריון לקדם פעילות של מכירה ושיווק של מדחס מים, המסוגל לדחוס אוויר עד 80 בר תוך צריכת חשמל מופחתת.

סטורג’ דרופ, שנסחרת בכ-168 מיליון שקל לאחר שהתרסקה מאז ההנפקה, מציעה מודל עסקת ליסינג של אספקת אוויר דחוס למפעלים לתקופה ממושכת וחיוב לפי צריכה בפועל עם אופציה לרכישת מתקן הדחיסה. החברה תפעל להקמה והפעלה מסחרית של מתקן לדחיסת אוויר, בלחץ של 8 בר, בחצרי מפעל תנובה באלון תבור, עד 12 חודשים ממועד חתימת ההסכם. התכנון, ההקמה וההפעלה של המתקן יהיו על חשבונה ובאחריותה של החברה.

בתמורה לאספקת האוויר הדחוס שתצרוך תנובה מהמתקן היא תשלם לחברה לפי מ"ק אוויר דחוס מנורמל, שהוא העלות הנוכחית של תנובה למ"ק אוויר דחוס טרם חתימת ההסכם בהפחתת 10%. בסוף שנה יבוצע תחשיב שבסופו תנובה והחברה יחלקו באופן שווה ביניהן את החיסכון השנתי בחשמל של תנובה כתוצאה מהפעלת המתקן.

בתום תקופת השימוש, המתקן ומבנה המתקן יעברו לבעלותה של תנובה כנגד תשלום תמורה בסך 50% מעלות המתקן בפועל לפי נתוני החברה. להערכת החברה, הצלחה בפרויקט תנובה תגרור הטמעה של הטכנולוגיה באתרים נוספים של הקבוצה. נכון להיום, החברה שלחה הצעות מחיר נוספות לעסקאות דומות בהיקפים שונים למפעלים נוספים בארץ ובעולם. עוד מעריכים בסטורג’ דרופ כי השוק העולמי של מדחסי אוויר נייחים נאמד בכ-20 מיליארד דולר וצפוי להגיע לגודל שוק של כ-25 מיליארד דולר ב-2030, עם קצב צמיחה שנתי ממוצע צפוי עד שנת 2030 בשיעור של כ-3%.

בנובמבר שעבר גדי אייזנקוט חדל לכהן כיו"ר החברה, אך גם כהונתו הקצרה לא עזרה לחברה יותר מדי, כאשר היא נושאת מהמחצית הראשונה של 2022 הערת ’עסק חי’, ומנייתה רשמה התרסקות מפוארת של 90% בשנה החולפת. ואלו לא הבעיות היחידות נוכח תביעה שהגישה אשתו בנפרד של המנכ"ל, שי כהן, ובה היא דורשת חצי ממניות השליטה, וטוענת כי החברה הסתירה את התביעה מהציבור. עוד קודם, באוגוסט 2022, דיווחה החברה על הסכם הלוואת בעלים עם אהרון רבינוביץ’ בריבית של 21.5%, שלמעשה מהווה ריבית של שוק אפור.

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש