קרדיט: רא״ם
קרדיט: רא״ם

רותם אנרגיה מחצבים (רא"מ) פרסמה את הדוחות השנתיים לשנת 2022. מהדוחות עולה כי רא"מ לקראת סיום העבודה על תסקיר השפעה על הסביבה. רא"מ דיווחה כי הכנת התסקיר נמשכה כשנה וחצי בשל יישום קפדני של ההנחיות שניתנו לה (לפי הדוח ההנחיות היו מעמיקות ונרחבות וכללו גם יישום מודלים מורכבים בנושאים מסוימים). לצורכי ביצוע התסקיר התקשרה רא"מ עם כ- 15 יועצים מומחים מהארץ ומחו"ל והשקיעה זמן ומשאבים לצורך ביצועו.

רא"מ דיווחה על ממצאי התסקיר ועולה תמונה מעודדת- פרויקט רא"מ במישור רותם, למחזור והשבת אנרגיה מפסולת פלסטיק בסיוע פצלי שמן, יתרום לצמצום פליטות 2CO ולצמצום פליטות מזהמים (בין היתר, כתוצאה מטיפול בכ-20% מפסולת הפלסטיק השנתית בישראל וניצול כל תוצרי הלוואי של התהליך והפיכתם למומרים בעלי ביקוש – Waste to Resource). רא"מ ציינה כי היעילות האנרגטית של המתקן תעמוד על כ- 88% מהגבוהים בתעשייה.

עיקר הנתונים הכספיים לשנת 2022:

החברה לא רשמה הכנסות בשנת 2022.

ב 1/22 גייסה רא"מ כ- 1.5 מיליון שקל בהנפקה פרטית לנורת’ווד Pty האוסטרלית וב 8/22 סכום נוסף כהלוואה המירה בסך כ- 1.7 מיליון שקל (0.5 מיליון דולר).

ב 12/22 דיווחה רא"מ על מספר צעדים פיננסים ובניהם, איחוד הון, הנפקת 2.35 מיליון אופציות בדרך זכויות (למימוש עד ה- 30.4 תמורת תוספת מימוש בסך 2.9674) ועל המרת ההלוואה שניתנה על ידי Pty ליחידות השתתפות. עוד צוין בדוח כי רא"מ תפעל להנפקת נוספת של כתבי אופציה, בדרך של זכויות, לאחר ה- 30.4 (תום תקופה האופציה שהונפקה כבר) כשתוספת המימוש תקבע למחיר השוק של היחידות.

ב 1/23 נורת’ווד Pty מימשה כל האופציות שהונפקה לה במסגרת הנפקת הזכויות האמורה והעבירה תוספת מימוש בסך כ- 2 מיליון ש"ח לשותפות.

מהדוחות עולה כי נורתוו’ד Pty התחייבה להמשיך לתמוך בקידום הפרויקט וחתמה על מכתב תמיכה לפיו היא מתחייבת להשקיע סכום של עד כ- 1.2 מיליון דולר בשנה הקרובה, ככל ויידרש.

רא"מ ציינה כי תפרסם דוח סופי ומפורט כשהעבודה על התסקיר תסתיים בשלמותה.

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש