באפסילון מעריכים כי מגמת העליות במניות, תשואות וריבית תמשך

מפרסמים סקירה שבועית: אופטימיים על שוק המניות, אך חוששים בעקבות תחזיתו של רוביני שהתפרסמה בשבוע שעבר לגבי השוק

מערכת ספונסר 20/02/2011 14:37

א+א- 1

אפסילון בסקירה שבועית: לא פשוט לסכם שבוע כזה. במה נתחיל ? בנתוני צמיחת התוצר שהדהימו עם עלייה של 7.8% ברבעון האחרון ? בזינוק שנרשם ביצוא הסחורות בין נובמבר לינואר בשיעור של 16.8% ? אפשר גם לדבר על ההשקעות בנכסים קבועים שעלו ב 15.8%, או על העלייה במספר המשרות הפנויות במשק.


 מנגד, ראוי אולי לציין את נתוני המשק האמריקאי שמפיק נתונים אותם לא ראו שנים רבות כמו סקר הפד של פילדלפיה שכמה מהרכיבים בו הראו על עלייה בשיעור הגבוה ביותר בארבעים השנים האחרונות. לפני שבועיים כתבנו שאנחנו סבורים שהכלכלה הגלובלית עברה מהשלב של התאוששות מבוססת תמריצי ממשלה לשלב של צמיחה שמבוססת על עלייה בפעילות הכלכלית כתוצאה משינוי בסנטימנט של הצרכנים והגברת הביקושים כתוצאה מכך. נתוני השבוע האחרון הגבירו את תחושתנו שכך אכן קורה. לא בגלל שנוח לנו לחשוב כך, אלא מפני שנוצר כעת מצב שבו מצד אחד הצרכנים חשים בטוחים יותר (ועל כך מעידים כל הנתונים של סנטימנט צרכני) להגדיל את היקפי הצריכה. מנגד, המגזר העסקי ניצל את שלוש השנים האחרונות לשפר את מאזניו, לאגור כמות אדירה של מזומנים ולייעל את מערכות הייצור שלו. כל אלו יסייעו לו להמשיך ולהציג שיעורי רווחיות גבוהים תוך כדי צמיחה. 


 בנוסף לכך, למרות שפער התוצר (ההפרש בין יכולת הייצור לייצור בפועל) בארה"ב ואירופה עדיין גבוה (בישראל ניכר צמצום משמעותי), המגזר היצרני צריך לחדש ציוד שהתבלה או כזה שאינו עומד בסטנדרטים החדשים שנוצרו. לאחר שלוש שנים שבהן נרשמה ירידה חדה בהיקפי ההשקעות הקבועות, המגזר העסקי החל להגדיל את השקעותיו הקבועות כדי לעמוד בביקושים הגוברים. כל זה יסייע לחברות שמספקות את "הברזלים" לתעשייה וכלל אין זה משנה אם יהיו אלו יצרני חומרה, תוכנה או צינורות.
 


השינוי החיובי במגמה ימשיך לתמוך בשוק המניות ובעיקר באותן חברות שייהנו מהביקוש לציוד, תשתיות, חומרה ותוכנה וכו’ שאותו הן מספקות. 

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    תודה

    מערכת ספונסר 29/07/2011 12:02