יעקב לוקסנבורג, בעל השליטה בלפידות קפיטל<br>קרדיט: סיון פרג'
יעקב לוקסנבורג, בעל השליטה בלפידות קפיטל קרדיט: סיון פרג'

לפידות קפיטל תקצה לאלטשולר שחם כ-15% מהון המניות בתמורה למלוא החזקותיה (20%) של אלטשולר בחברת הבת אפריקה ישראל להשקעות; בנוסף, החברה תקצה 3% מהון המניות לכלל ביטוח במחיר 70.8 שקל למניה

קבוצת לפידות קפיטל שבשליטת יעקב לוקסנבורג דיווחה הבוקר על הקצאה של כ-18% ממניותיה לאלטשולר שחם וכלל ביטוח.

במסגרת ההסכמות העקרוניות של לפידות קפיטל עם אלטשולר שחם גמל ופנסיה, תקצה לפידות קפיטל לאלטשולר כ-15% מהון המניות המונפק והנפרע של החברה בתמורה למלוא החזקותיה (20%) של אלטשולר בחברת הבת אפריקה ישראל להשקעות. בעקבות המכירה לפידות מחזיקה כעת במלוא מניות אפריקה השקעות, אותה רכשה במסגרת הסדר חוב בתחילת 2020.

במקביל דיווחה היום החברה גם על הקצאה של כ-3% מהון מניות החברה לכלל חברה לביטוח בעסקה מחוץ לבורסה, שבוצעה לפי מחיר של 70.8 שקל למניה – מחיר הגבוה בכ-1.5% ממחיר השוק באותו היום, המבטא את האמון שרוכשת כלל, שהינה בעלת מניות קיימת בלפידות, בפעילות הקבוצה.

שווי לפידות המוערך לאחר השלמת העסקה והנקפת המניות לאלטשולר משקף כ-4.5 מיליארד שקל. בעקבות הרכישות אלטשולר וכלל יהפכו להיות בעלי עניין בקבוצה.

לפידות נקטה בשני הצעדים הללו בכחלק ממהלך אסטרטגי שיכלול כניסה של מנית החברה למדדים המובילים. מהלך שיסייע לה להמשיך ולצמוח ולאתר הזדמנויות עסקיות.

יעקב (לוקסי) לוקסנבורג, בעל השליטה בחברת לפידות קפיטל: "אנחנו לא נחים על זרי הדפנה. מחויבותנו להמשיך במדיניות שלנו, בדיוק כפי שעשינו ב-20 השנים האחרונות: ביצוע עסקאות מהותיות מבוססות ובעלות תזרים מזומנים חזק וחלוקת דיבידנד קבוע לבעלי המניות, תוך שקיפות מלאה, שתמשיך ותלווה אותנו בהמשך דרכינו. בעסקת זו עם אלטשולר שחם, למעשה, לפידות הגדילה את אחזקותיה בשליטה באפריקה ישראל מגורים ודניה בכ-25%, מהלך המעיד על הבעת אמון מלאה בחברות הבנות של הקבוצה."

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש