קוואלטי, זרוע האשראי החוץ בנקאי של בית ההשקעות IBI, ומנורה מבטחים חתמו על הסכם לשיתוף פעולה בתחום פעילות המשכנתא ההפוכה. במסגרת ההסכם, מנורה מבטחים תעמיד אשראישל עד 510 מיליון שקל, באמצעות כספי הנוסטרו, וקוואלטי תפעל לאיתור ולחיתום לווים לפעילות המשכנתא ההפוכה.

לטובת ההלוואות, מנורה מבטחים התחייבה להעמיד בבלעדיות לקוואלטי מסגרת ראשונית בסכום של 360 מיליון שקל לשנתיים. בנוסף, מנורה מבטחים תהיה רשאית להעמיד מסגרת אשראי בסכום נוסף של עד 150 מיליון שקל.

במסגרת ההסכם הוקנתה למנורה מבטחים זכות אופציה מסוג Call להקצאה של עד 27.5% מחברת קוואליטי (בדילול מלא), כאשר שיעור המימוש של האופציה משתנה בהתאם למועד המימוש ולמסגרת האשראי שתועמד על ידי מנורה מבטחים.

תוספת מימוש האופציה שתשולם על ידי מנורה מבטחים צפויה לשקף לקוואלטי שווי חברה של 70 מיליון שקל לפני הכסף. ככל שימומשו שתי המסגרות (סה"כ 510 מיליון), החברה צפויה לרשום הכנסות נוספות של כ-40 מיליון שקל למשך כל תקופת שיתוף הפעולה.

שי קומפל, משנה למנכ"ל מנורה: " שיתוף הפעולה עם IBI מהווה הזדמנות לצדדים לפיתוח עסקי משותף בתחום האשראי מגובה נדל"ן. שיתוף הפעולה מרחיב את מוצרי קבוצת מנורה מבטחים בתחום המשכנתאות .האופציות להשקעה בקוואליטי שניתנו לנו יאפשרו להשקיע בחברה מתפתחת ובאפשרות לפתח מוצרים נוספים בתחום האשראי מגובה נדל"ן

דייב לובצקי, מנכ"ל IBI בית השקעות: "שיתוף הפעולה של IBI קוואלטי עם חברת מנורה היא הבעת אמון בחברה ובפעילותה. קוואליטי תהפוך להיות זרוע מבצעת לפעילות בתחום המשכנתא ההפוכה בבלעדיות מול חברת מנורה. ההסכם מאפשר, הלכה למעשה, את הרחבת פעילות האשראי של קוואליטי בתחום המשכנתא ההפוכה בעד 510 מיליון ₪ נוספים תוך ראיה עתידית להמשך התרחבות משמעותית שלנו בתחום".

את העסקה ליוו עו"ד עמית לייזרוב ורועי צמח ממשרד כספי ועו"ד יונתן רז ממשרד רז אורדן.

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש