לפני כולם

בנק ירושלים מכר תיקי משכנתאות בהיקף של כ-800 מיליון ש”ח שהניבו רווח של 38 מיליון ש”ח

עסקה חדשה לבנק ירושלים מודיעה היום על מכירת תיק משכנתאות לקרן הפנסיה גילעד בהיקף של כ 320 מש"ח. הבנק ימשיך לספק שירותי תפעול לתיק המשכנתאות

חדשות ספונסר 03/07/2022 10:37

א+א-

הבנק פיתח מומחיות ובנה תשתיות מותאמות למכירה, תפעול וגביה עבור צדדים שלישיים התואמות את אסטרטגיית הבנק להרחיב את שיתופי הפעולה עם גופים מוסדיים וחוץ בנקאיים. מתחילת השנה הגדיל בנק ירושלים באופן משמעותי את היקף האשראי לדיור ומכר תיקים בהיקף של כ- 800 מש"ח, אשר הניבו לו רווח מצטבר של כ- 38 מ’ ש"ח.

זהו שיתוף הפעולה הראשון בין בנק ירושלים לקרן הפנסיה גילעד המוכיח שוב את האמון שיש לגופים המוסדיים בבנק ירושלים. קרן הפנסיה גילעד משרתת כ- 12,000 עמיתים פעילים וגימלאים ומנהלת נכסים בהיקף כ- 11.5 מיליארד ₪ והיא מאוזנת מבחינה אקטוארית.

יאיר קפלן: "אנו חווים ביקושים גדולים למשכנתאות מצד לקוחותינו הקיימים והחדשים וכדי לתת מענה לציבור החלטנו להעמיק את שיתוף הפעולה עם המוסדיים. אנו מתכננים לבצע מהלכים דומים בהמשך לעסקה הנוכחית והקודמת לה (בה נמכר תיק משכנתאות בהיקף של כ-חצי מיליארד ₪ לחברת ’כלל’), שישרתו את האסטרטגיה העסקית לניהול אפקטיבי של ההון וצמיחה באשראי".

יואב ערמוני מנכ"ל גילעד, מסר כי "עיסקה זו הינה חלק מאסטרטגיית ההשקעות של קרן הפנסיה, במסגרתה רוכשת הקרן תיק משכנתאות נוסף המהווה תחליף לאג"ח ממשלתיות, במטרה להעלות את תשואת נכסי הקרן תוך שמירה על רמת סיכון נמוכה יחסית".

  1. מניות בכתבה
  2. ירושלים

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה