לפני כולם

G CITY מורידה מינוף ומוכרת נכס בסלובקיה תמורת כ- 422 מיליון ש”ח

בתכנית החברה לממש נכסים שאינם נכסי ליבה, הקבוצה מתכננת למכור נכסים נוספים שאינם נכסי ליבה (בעיקר במרכז אירופה) בהיקף של כ- 500-700 מיליון אירו - הנכס שייך לאטריום שנמחקה מהמסחר

אלירן מדר 16/06/2022 09:32

א+א- 1

ג’י סיטי חברת נדל"ן גלובאלית העוסקת ברכישה, השבחה, פיתוח וניהול של נדל"ן מניב לשימושים מעורבים לרבות מסחר, מגורים ומשרדים באזורים אורבאניים צפופי אוכלוסין בערים מרכזיות, מודיעה היום כי חברת הבת בבעלות מלאה אטריום, מכרה את קניון "אופטימה" הממוקם בעיר קוסיצ’ה בסלובקיה תמורת כ- 422 מיליון ש"ח (כ- 118 מיליון אירו), בהתאם לשווי הנכס בספרי החברה ליום ה- 31 במרץ, 2022 (IFRS) כאשר לא נרשם שינוי בשווי הנכס לאורך מגפת הקורונה.

מכירה זו מלמדת על חוזק השוק המסחרי במרכז אירופה, בעיקר כשמדובר בנכסים איכותיים מעוגני סופרמרקט וכן על נחישות הקבוצה ושל אטריום בפרט, להמשיך בתוכנית למכירת נכסים שאינם נכסי ליבה. בכוונת הקבוצה למכור נכסים נוספים (בעיקר במרכז אירופה) בהיקף של כ- 500-700 מיליון אירו (כ- 1.8-2.5 מיליארד ש"ח) במהלך השנתיים הבאות.

ריאן לי, מנכ"ל אטריום: "עסקה זו מעידה על התמקדותנו במכירת נכסים שאינם נכסי ליבה תוך שאנו מחזקים את נכסי הליבה שלנו ומגדילים את תיק המגורים להשכרה שלנו בערים מרכזיות בפולין ובצ’כיה. מכרנו את הנכס במחיר מלא הזהה למחיר הנכס טרום מגפת הקורונה. משנת 2019 אטריום מכרה 15 נכסים שאינם נכסי ליבה תמורת כ- 538 מיליון אירו, כולם בשווי שהיה בספרי החברה או מעליו, וזאת כחלק מהאסטרטגיה שהתווינו למכירת נכסים שאינם נכסי ליבה. מכירות אלו מוכיחות שוב את יכולתה של הקבוצה למכור נכסים אלו באופן מבוקר ובמחיר מלא."

חיים כצמן, מייסד ומנכ"ל G City: "אנו שמחים להודיע על מכירת הנכס "אופטימה" בקוסיצ’ה המשלימה את מכירת כל נכסינו בסלובקיה. עסקה זו מחזקת את יכולותיה הפיננסיות של הקבוצה ומהווה מהלך נוסף בשורה של מהלכי מכירת נכסים שאינם נכסי ליבה. התמורה תשמש להפחתת המינוף בקבוצה ולהמשך תנופת הפיתוח שלנו בעיקר בתחום המגורים להשכרה באזורים אורבניים צפופי אוכלוסין. משנת 2019 מכרה הקבוצה באמצעות חברות הבנות שלנו באירופה, בעיקר סיטיקון ואטריום, 27 נכסים שאינם נכסי ליבה בשווי מצרפי של 1.13 מיליארד אירו (כ-4 מיליארד ש"ח). עסקה זו היא צעד נוסף בדרך לטיוב תיק הנכסים שלנו באירופה וריכוזו במספר ערים ראשיות כמו פראג, וורשה לצד הורדת המינוף בקבוצה."

 1. מניות בכתבה
 2. גי סיטי

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  ג.סיטי נורסטאר

  נראה שיש שורטניק בנייר שעובד לבד אין מתנגדים והוא מנחית את הנייר על עסקאות קטנות בגרושים אחרי המכירה של הקניון וצמצום המינוף מישהוא יתפקח
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  סימו 16/06/2022 10:33