קרדיט: 3DIVISION

דיווח שוטף

עסקת ענק לכלל ביטוח ופיננסים ולקבוצת חג’ג’

כלל ביטוח ופיננסים התקשרה בהסכם עם חג’ג’ לרכישה של 75% מקרקע עליה יוקמו 2 מרכזים מסחריים ובנייני מגורים בשדרת איינשטיין בצפון ת"א, בהשקעה של 475 מיליון ש"ח

מערכת ספונסר 13/06/2022 10:04

א+א- 1

כלל ביטוח ופיננסים ממשיכה להגדיל את אחזקותיה בתחום המרכזים המסחריים. קבוצת חג’ג’ הודיעה היום, כי חתמה על חוזה עם כלל ביטוח ופיננסים, לרכישת 75% מקרקע עליה יוקמו 2 פרויקטים שיכללו שטחים מסחריים ובנייני מגורים בשדרת איינשטיין היוקרתית שבצפון תל אביב, בהשקעה של 475 מיליון ₪. כלל מצטרפת לקבוצת רכישה להקמת הפרויקט. ההשקעה כוללת את עלות הקרקע ועלויות הקמת הפרויקט, לרבות שימושי מסחר ומקומות חניה בפרויקטים.

הפרויקט הראשון יוקם בפינת הרחובות איינשטייין ולוי אשכול, ויכלול כ- 4400 מ"ר של שטחי מסחר, וכן 3 בנייני מגורים שיוקמו מעל שטחי המסחר ויכללו 215 יחידות דיור.

הפרויקט השני יוקם בפינת הרחובות איינשטיין ורחוב 2040 ויכלול 9000 מ"ר של שטחי מסחר, ובנוסף 3 בנייני מגורים שיוקמו מעל שטחי המסחר ויכללו 300 יחידות דיור.

כלל ביטוח ופיננסים מצטרפת לקבוצת הרכישה להקמת הפרויקטים ותחזיק בשטחי המסחר בשותפות עם קבוצת חג’ג’, בהתאם לחלוקה הבאה: כלל ביטוח ופיננסים- 75% וקבוצת חג’ג’- 25%. שטחי המסחר ינוהלו במשותף על ידי שני הצדדים.

עסקה זו מצטרפת ל-2 עסקאות נוספות שביצעה כלל ביטוח ופיננסים כבר השנה – רכישה של 50% מ-9 הקומות העליונות במגדל סקיי טאוור במתחם חסן עראפה, מידי היזם עדי צים ורכישת מבנה לוגיסטי תעשייתי בפארק התעשיה מבוא כרמל מידי החברות שמיר וגרופית.

יוסי דורי, משנה למנכ"ל ומנהל חטיבת ההשקעות בכלל ביטוח ופיננסים מסר: "כלל ביטוח ופיננסים ממשיכה להרחיב את החשיפה וההשקעה שלה בתחום הנדל"ן המסחרי והמגורים בישראל. עסקה זו מצטרפת לשורת עסקאות נדל"ן איכותיות מוצלחות שביצענו השנה כחלק מפעילות תיק הנדל"ן של הקבוצה, לרכישה של נכסים איכותיים המייצרים תשואה מותאמת סיכון, לטובת העמיתים. ניסיוננו הרב בעולמות הנדל"ן, בארץ ובחו"ל, מאפשר לנו להמשיך ולהשקיע בפרויקטי נדל"ן מובילים, לצד שותפים מצויינים כמו קבוצת חג’ג’, כמו לדוגמה בעסקה זו, אשר צפויה להניב תשואה גבוהה, באופן שישיא ערך משמעותי לעמיתי כלל ביטוח ופיננסים".

הרווח הצפוי לקבוצת חג’ג’ מהעסקה הינו מעל ל- 200 מיליון ש"ח מתוכם סך של כ-70 מיליון ש"ח יוכרו כבר ברבעון השני לשנת 2022. בנוסף, התזרים הפנוי של החברה מהעסקה צפוי להיות בסך של כ-290 מיליון ש"ח.

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    מכינים כסף בשביל בזן

    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    ברקו 13/06/2022 10:23