איתי גורן, מנכ"ל בוליגו קפיטל קרדיט קרדיט: אושרית חכמון

מיזוגים ורכישות

בוליגו תכיר בדמי הצלחה של 2.7 מיליון דולר ומשקיעה במקבצי דיור

בוליגו נכנסת לייזום מקבץ דיור של 252 יחידות דיור בג’ורג’יה ובנוסף רוכשת פורטפוליו של 10 מבני תעשיה במדינות במישיגן, אוהיו, קולורדו וארקנסו

מערכת ספונסר 01/06/2022 09:30

א+א-

חברת השקעות הנדל"ן בוליגו קפיטל (Buligo Capital) מדווחת על שורה של עסקאות חדשות בארה"ב, הכוללות מימוש של מקבצי דיור ונכסים מסחריים, לצד המשך מגמת התרחבות הפעילות הנדל"נית בארה"ב עם השקעה בייזום מקבץ דיור חדש במדינת ג’ורג’יה ורכישת פורטפוליו של נכסי תעשייה ולוגיסטיקה במדינות מישיגן, אוהיו, קולורדו וארקנסו.

בחודש החולף, בוליגו חתמה על מספר הסכמים למימוש נכסים בארה"ב, והיא עתידה להכיר בדמי הצלחה בהיקף מצטבר של כ-2.7 מיליון דולר, לפני מס. בוליגו חתמה על הסכם למכירת מקבץ הדיור Harrison Park, הכולל 108 יחידות דיור באוהיו, האחרון בפורטפוליו של חמישה נכסים, כאשר תזרים המזומנים החופשי הצפוי (100%) שינבע ממכירות הפורטפוליו, בצירוף החלוקות השוטפות במהלך תקופת ההשקעה, יסתכם בכ-48.5 מיליון דולר. השלמת העסקה צפויה להתבצע ברבעון השלישי לשנת 2022 ובעקבות המכירה בוליגו צפויה להכיר בדמי הצלחה של כ-1.2 מיליון דולר.

בנוסף, בוליגו מדווחת על השלמת שורה של עסקאות נוספות, בהן עסקה למכירת מקבץ דיור של 168 יחידות דיור בווירג’יניה והכרה בדמי הצלחה של כ-700 אלף דולר ושתי עסקאות נוספות למכירת נכסים מסחריים בצפון קרוליינה עם דמי הצלחה של 360 אלף דולר ו-445 אלף דולר. היקף התשואה השנתית (IRR) למשקיעים (LP) בפרויקטים עמד על בין 13.4% ל-19.7% ומכפיל הון בשיעור של בין 1.7 ל-2.3.

ייזום מקבץ דיור של 252 יחידות בג’ורגיה

בתחום הייזום, בוליגו מדווחת על השלמת העסקה לייזום מקבץ הדיורWaterleaf at Salt Creek במדינת גורג’יה, אשר יכלול 252 יחידות דיור, כאשר העבודות בשטח יחלו בקרוב. על פי התוכנית העסקית חלק ההון העצמי (100%) בעסקה יסתכם בכ-26.3 מיליון דולר, כאשר חלקה של החברה בהון העצמי בעסקה הוא כ-1.3 מיליון דולר. העסקה מומנה באמצעות מימון בנקאי והשקעה של שותפים מוגבלים.

כמו כן, בוליגו גם השלימה את העסקה לרכישת הנכס המסחרי Cheshire Station Plazaבמדינת וירג’יניה. חלק ההון העצמי (100%) בעסקה עומד על כ-13.4 מיליון דולר, כאשר חלקה של החברה בהון העצמי בעסקה הוא כ-5% מהיקף ההון העצמי בעסקה, המסתכם בכ-670 אלף דולר.

רכישת 10 מבני תעשייה ולוגיסטיקה

בנוסף, בוליגו התקשרה בהסכם לרכישת Midwest Portfolio שכולל 10 מבני תעשייה בשטח כולל של כ-730 רגל רבוע במדינות מישיגן, אוהיו, קולורדו, וארקנסו. חלק ההון העצמי בעסקה (100%) יסתכם בכ-22.5 מיליון דולר. חברה בת של בוליגו תשמש בתור השותף הכללי (GP) ותהיה זכאית ל-100% מעמלת העסקה, דמי הניהול, ודמי ההצלחה בפרויקט. חלקה של החברה בהון העצמי כ-LP צפוי להיות כ-5% מהיקף ההשקעה, ויעמוד על כ-1.12 מיליון דולר. הרכישה תמומן על-ידי מימון בנקאי והשקעה של שותפים מוגבלים (LPs). בכוונת החברה להתחיל ולהשלים את גיוס ההון העצמי לעסקה בשבועות הקרובים, כאשר השלמת העסקה צפויה להתבצע ברבעון השלישי לשנת 2022.

מנכ"ל ומייסד בוליגו קפיטל, איתי גורן: "גם בסביבה של ריבית עולה אנו מנצלים הזדמנויות למכירה, לרכישה ולייזום של נכסים. נדל"ן ידוע כאפיק השקעה מצוין במצב של אינפלציה, ואנו אכן עדים לעליית שכירויות חזקה בכל הסקטורים בהם אנו פעילים".

בוליגו קפיטל הוקמה בשנת 2012 ופועלת לרכישה, הקמה, השבחה וניהול של נכסי נדל"ן בארה"ב עבור משקיעים. בוליגו שולטת על כל שרשרת הערך, משלב איתור הנכס, מימון, תכנון, ייזום, השבחה, ועד ניהול הנכס באופן שוטף ומימושו. בוליגו מתמחה בהשקעות נדל"ן אסטרטגיות בארה"ב, בדגש על מקבצי דיור (מולטי-פמילי) מרכזים מסחריים, נכסי תעשייה ולוגיסטיקה ובתי אבות באזורי צמיחה, בעיקר בדרום ארה"ב, ובמדינות ההרים במערב.

בוליגו הוקמה על ידי המייסדים, המנכ"ל איתי גורן, אילן תמיר ואייל שלימק. בנוסף להשקעותיה בתחום הנדל"ן, בוליגו היא מבעלי המניות בחברת ,Reigo סטארט-אפ בתחום הפינטק, שמתמקד במימון בשעבוד ראשון על נכסי נדל"ן בארה"ב על בסיס בינה מלאכותית.

  1. מניות בכתבה
  2. בוליגו

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה