קרדיט: depositphotos

סקירת סגירה

פאניקה בתל אביב

המעוף ננעל בנמוך היומי לאחר צלילה של הנאסד"ק בפתיחת המסחר בארה"ב, למרות מספר דוחות טובים הסנטימנט היה שליל מהבוקר, גזית חזרה להפסיד, בזק משתפרת ומזרחי מרוויח אבל מקפח את כולם

מערכת ספונסר 24/05/2022 17:41

א+א-

יום המסחר החל במגמה שלילית על אף התחזקות המדדים בארה"ב עם זינוקים של מעל 1.5% בכל המדדים, טרום המחסר היה שלילי וכך גם המסחר באסיה, עונות הדוחות ממשיכה בעיצומה בישראל וארה"ב והסנטימנט מעיב גם על חברות טובות, סוחרי השורט נהנו היום מזינוקים חדים אשר התגברו במהלך היום.

היום בכותרות:

בנק מזרחי סוגר סניפים ומפסיק לחלק דיבידנדים אבל מנפיק אופציות לבכירים משה לארי המנכ"ל החדש אומנם מנסה לייעל אבל פוגע גם במשקיעי הבנק וגם בלקוחותיו, רווחי הבנקים הגדולים שוברים שיאים ובמקום להעניק יותר הבנק נוקט בגישה שיכולה לעלות בלקוחותיו ומשקיעיו.

דלק הרוויחה 745 מיליון ש”ח ורשמה רווח חד פעמי של 1.9 מיליארד ש”ח החברה רשמה רווח הזדמנותי מרכישת נכסי מרובני, אתיקה החלה לפרוע שטרות עם ייצור ממוצע של 71 אלף חביות נפט ליום, ההון עצמי זינק ל-4.3 מיליארד ש"ח גידול של 65%

שתי החלטות הריבית של בנק ישראל משדרות נחרצות להעלאת ריבית מהירה בהודעה הנוכחית מודגשות כל נקודות החוזקה של הכלכלה המקומית, בעוד הסיכונים מוצנעים.להערכתנו, ובהנחה, שבנק ישראל ידבוק בעמדתו הנחרצת, תעמוד הריבית בסוף השנה על 1.75%

בנק ישראל הפתיע בנק ישראל שם דגש בהחלטה על כך שהפעילות הכלכלית בישראל נמשכת ברמה גבוהה ובהחלטה ציינו כי למרות ההתכווצות בתוצר ברבעון הראשון של השנה, האינדיקאטורים השוטפים מאותתים על פעילות איתנה.

גזית חוזרת לסורה - הוצאות המימון גדולות מההכנסות הסברי הדירקטוריון כבר מעייפים הכל מצריך נטרול, נראה כי החברה כבר איננה שולטת בדוח הרווח והפסד עם אתגרי הנגזרים, המוסדיים ביחד עם רוזן וטוכמאייר בהפסדי ענק, לא פלא שהעסקה הוקפאה.

בזק עם שיפור ניכר - הבנות הפכו רווחיות ויש מקום לגדול חברת התקשות הגדולה בישראל זזה אומנם לאט אבל הכיוון נכון, הבנות הפכו מרוויחות, פלאפון עם זינוק ברווח ל-56 מיליון ש"ח, YES עברה לרווח של 10 מיליון ש"ח הרבעון וגידול במינויים.

בנק לאומי הרוויח ועתיד להרוויח יותר עם מספר עסקאות מצוינות ממשיך למצב את עצמו כבנק המוביל בישראל, מכירת בית מאני וכן המיזוג של לאומי USA עם VALLEY מספק רווח נאה וכן מנוע צמיחה מהותי בארה"ב אשר ימשיך לספק דיבידנדים.

מימון ישיר עם רבעון חזק וגידול בכל סעיפי ההכנסות מימון ישיר משתפרת בדיוק בזמן הנכון, עליית הריבית תטיב עם החברה וצפויה להראות המשך גידול השנה, הרווח הנקי זינק בכ-60% ועומד על 73 מיליון ש"ח, החברה תחלק 36.5 מיליון ש"ח דיבידנד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה