קרדיט: סקייפרו

דוחות כספיים

האם לוינשטין נכסים מנופחת?

החברה הציגה רווח מזערי של 10 מיליון ש"ח ללא שערוכים, ניכר כי החברה שיפרה בצורה יפה את המאזן וההתחייבויות השוטפות עם הנפקת האג"ח, אך החברה נסחרת בכ-1.4 מיליארד ש"ח

אלירן מדר 12/05/2022 10:24

א+א- 1

קבוצת לוינשטין נכסים, זרוע הנדל"ן המניב של קבוצת לוינשטין, דיווחה היום לבורסה בת"א על התוצאות הכספיות לרבעון הראשון של שנת 2022, והציגה שיפור בעיקר במאזן , החברה הציגה רווח מזערי של 10 מיליון ש"ח ללא שערוכים, ניכר כי החברה שיפרה בצורה יפה את המאזן וההתחייבויות השוטפות עם הנפקת האג"ח, אך החברה נסחרת בכ-1.4 מיליארד, עם הריבית העולה בשווקי העולם וגם בישראל, השערוכים אשר אותם חברות הנדל"ן עשו תדיר ותמיד היו בכיוון אחד מעלה, עתה יחלו לרדת ועם רווחיות כ"כ שבירה, נראה כי שערוך הקרקעות יחלו לאותת על הפסדים בעתיד הנראה לעין.

לוינשטין רשמה ברבעון רווח נקי בהיקף כ-18 מיליון שקל, כמעט פי 2 לעומת כ-9.1 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2021.הרווח הנקי ללא שערוכים הסתכם בכ-9.8 מיליון שקל לעומת כ-9.1 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד, רק 700 אלפי ש"ח עליה משנה לשנה, מה שמצביע על שערוכים אגרסייבים לאורך שנת 2021, אשר כנראה יחלו להשפיע בכיוון ההפוך.

סך ההכנסות של הקבוצה הסתכמו בכ-29 מיליון שקל ברבעון הראשון, זינוק של 80% לעומת הרבעון המקביל אשתקד.העלייה בהכנסות נובעת בעיקר מגידול בדמי השכירות מנכסים שבבעלותה ובבעלות משותפת.סך דמי השכירות הסתכמו בכ-19.7 מיליון שקל, עלייה של כ-13% לעומת סך של כ-17.5 מיליון שקל ברבעון המקביל.הגידול נבע הן מעלייה בשיעורי התפוסה והן מעליית מחירי דמי השכירות.

בתקופת הדוח החברה רשמה רווח שערוך במגדל לוינשטין בת"א בסך של כ-10.6 מיליון שקל, הנובע בעיקר מהשכרת מלוא שטחי החברה במגדל ומעלייה בדמי השכירות.

ה-NOI של החברה ברבעון הראשון של השנה עמד על 17.5 מיליון שקל, ומשקף עלייה של 12% בהשוואה לכ-15.6 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.ה-FFO הסתכם לכ – 7.9 מיליון שקל ומשקף עליה של כ-4% בהשוואה לסך של כ – 7.6 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

לדברי שאול לוטן, מנכ"ל קבוצת לוינשטין: "השיפור בתוצאות הכספיות נובע הן מעלייה בשיעורי התפוסה והן בעליית מחירי השכירות. בנכסי החברה בתל אביב וברוב הנכסים האחרים אנחנו ב – 100% תפוסה ויש ביקוש חזק לשטחי המשרדים ולשטחים אחרים. אנו צופים המשך שיפור בתוצאות הכספיות בהתאם לכך. בנוסף החברה מציגה יחסים פיננסים חזקים ואיתנות פיננסית משמעותית שיאפשרו לה הן לאתר הזדמנויות בשוק והן לצורך פיתוח נכסי הקבוצה"

קבוצת לוינשטין (דרוג A מ-S&P) בשליטת שאול לוטן פועלת מאז שנת 1964 בבנייה למגורים ולמשרדים בארץ ובחו"ל. פעילותה כוללת יזמות פרויקטים למגורים, לבנייני משרדים ולמבנים למסחר ולתעשייה. לוינשטין נכסים היא זרוע הנדל"ן המניב של קבוצת לוינשטין, חברה ציבורית הנסחרת בבורסה הישראלית ונכללת במדד ת"א 90 ומדד נדל"ן מניב בישראל. בבעלות החברה, בין היתר, מספר בניני יוקרה A CLASS בת"א וכ-160 שוכרים במגוון עיסוקים.

 

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    מביך

    אחד שמכיר 12/05/2022 11:28