בחודש פברואר נרכשו 10.6 אלף דירות, בדומה לרמה שנרשמה בפברואר אשתקד וירידה של 8% בהשוואה לחודש ינואר האחרון. בניכוי המכירות בסבסוד ממשלתי עמד מספר העסקאות על 9.8 אלף, גידול מתון של פחות מ-2% בהשוואה לפברואר אשתקד וירידה של 2% בהשוואה לחודש הקודם. בשלושת החודשים האחרונים (דצמבר 2021-פברואר 2022), מאז הועלה מס הרכישה על משקיעים, נבלם קצב הגידול המהיר בסך העסקאות בשוק החופשי.

 

מכירות הקבלנים בחודש פברואר הסתכמו ב-3.5 אלף דירות, מזה 800 דירות נמכרו במסגרת "מחיר למשתכן". בהשוואה לפברואר אשתקד ירדו מכירות הקבלנים ב-5% ובשוק החופשי בלבד שיעור הירידה עומד על 6%. בהשוואה לחודש הקודם ירדו מכירות הקבלנים ב-21%, על רקע ירידה חדה במכירות "מחיר למשתכן". בשוק החופשי עמד שיעור ירידה זה על 6%.

 

רכישות "דירה ראשונה" בחודש פברואר הסתכמו ב-5.2 אלף דירות, גידול של 18% בהשוואה לפברואר אשתקד וירידה של 11% בהשוואה לחודש הקודם. בניכוי הרכישות בסבסוד ממשלתי הסתכמו רכישות הזוגות הצעירים בשוק החופשי ב-4.4 אלף דירות, גידול משמעותי של 22% בהשוואה לפברואר אשתקד וגידול של 3% בהשוואה לחודש הקודם. 

 

סך העסקאות בדירות יד שניה בחודש פברואר עמד על 7.2 אלף דירות, גידול של 5% בהשוואה לפברואר אשתקד וללא שינוי משמעותי בהשוואה לחודש הקודם. בפילוח גיאוגרפי מוסיפים לבלוט אזורי הפריפריה, בפרט ב"ש וחיפה בגידול משמעותי במספר העסקאות בהשוואה לפברואר אשתקד. שני אזורים אלו גם מובילים את סך העסקאות בדירות יד שניה בחודש פברואר. מנגד בולט אזור נתניה עם ירידה של 10% במספר העסקאות בדירות יד שניה, בהמשך לשיעורי ירידה משמעותיים גם בחודשיים הקודמים. כך, זהו האזור היחידי בו נרשמת ירידה בעסקאות יד שניה במשך שלושה חודשים רצופים, הן בהשוואה בין כל חודש למקביל לו שנה קודמת והן בהשוואה לחודש הקודם.

 

 

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש