קרדיט: depositphotos

טור דעה

הביצועים בשוק המניות מנבאים באופן מובהק את הפעילות הכלכלית

בחינת הקשר בין הביצועים היחסיים של מניות הסקטורים והתת-סקטורים השונים, מראה שיש סקטורים בעלי יכולת גבוהה מאוד לנבא האצה או האטה עתידית בפעילות הכלכלית

אלכס זבז’ינסקי 13/04/2022 11:12

א+א-

בחינת הקשר בין הביצועים היחסיים של מניות הסקטורים והתת-סקטורים השונים לעומת השינויים (בפיגור של כחודשיים) במדד האינדיקאטורים המובילים בארה"ב בין השנים 2002-2022, מראה שיש סקטורים בעלי יכולת גבוהה מאוד לנבא האצה או האטה עתידית בפעילות הכלכלית.

הסקטורים הנמצאים בחלק הימני של הטבלה למטה משיגים ביצועים עודפים על פני S&P 500 לקראת האטה בקצב הגידול של מדד האינדיקאטורים המובילים, כאשר לקראת ההאצה בפעילות הם דווקא נחלשים. ביצועי הסקטורים בצד שמאל של הטבלה בדיוק הפוכים.  

כפי שניתן לראות, הסקטורים שבדרך כלל מצטיינים לקראת ההאטה הציגו מתחילת חודש מרץ ביצועים עודפים משמעותיים לעומת הסקטורים בצד שמאל של הטבלה, מה שמצביע באופן מובהק ששוק המניות צופה להאטה מתקרבת בכלכלה האמריקאית.

 

 

מי הכי טוב בנפילות?

לאור עליית הסיכון באפיק המנייתי, בדקנו איזה סקטורים הציגו את הביצועים הטובים ביותר ביחס למדד הכללי S&P 500 בתקופות של נפילות חדות בשוק המניות של יותר מ-15% בין השנים 1990-2019 (היו 9 אפיזודות כאלה).

מסתבר שמניות סקטור הצריכה השוטפת בכל האפיזודות השיגו תשואה עודפת משמעותית על פני המדד הכללי. מלבדן, סקטור התשתיות, שירותי הבריאות והתקשורת הכו את המדד הכללי ב-8 מתוך 9 המקרים. סקטור הטכנולוגיה, הפיננסיים, התעשייה והצריכה המחזורית ברוב המקרים היו נחותים

 

 

שורה תחתונה: אנו ממליצים על חשיפה בינונית-נמוכה לאפיק המנייתי. במסגרת הגברת דפנסיביות של תיקים ניתן להגדיל חשיפה לסקטורים שהוכיחו את עצמם בתקופות הירידות בשווקים בעבר.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה