קרדיט: depositphotos

לפני כולם

צמצום המאזן של הפד עלול להרעיד את השווקים

הפד צפוי לצמצם כ-95 מיליארד דולר בחודש 60 מיליארד באג"ח ממשלתיות ו-35 מיליארד ב-אג"ח מגובות משכנתאות, השווקים יכולים לקבל זאת כפגיעה מהותית בנזילות וכן בכסף הזול והזמין אליו הורגל

חדשות ספונסר 12/04/2022 12:22

א+א-

סיכומי הדיונים האחרונים של הבנק המרכזי בארה"ב הראו שהבנק מתכנן להתחיל ולצמצם את המאזן כבר בפגישה הקרובה במאי, בקצב כפול ממה שנעשה ב-2017. הם מתכננים צמצום של כ-95 מיליארד דולר בחודש 60 מיליארד באג"ח ממשלתיות ו-35 מיליארד ב-אג"ח מגובות משכנתאות.

בכך הבנק ממשיך לאותת שקצב ההידוק המוניטרי יהיה מהיר כדי להאט את האינפלציה שתתפרסם היום ותגיע קרוב ל-8.5 אחוזים. הכלכלה החזקה תומכת בהעלאת ריבית של חצי נקודת אחוז ב-2 הפגישות הבאות של הפד. הדבר ממשיך לתמוך בחוזקו של הדולר לאור השונות בין המדיניות המוניטרית של הבנק המרכזי בארה"ב לבין שאר השווקים המפותחים שמצמצמים אך בקצב איטי יותר.

 

בחמישי הקרוב הבנק המרכזי בגוש האירו יגיב לעלייה באינפלציה באירופה בכך שיאותת שאם היא לא תתמתן הם יעלו את הריבית עוד השנה, עם סיום תוכנית הרכישות ברבעון האחרון. עם זאת, לאור הפגיעה הלא סימטרית של המלחמה במדינות הגוש השונות, הדבר לא יאפשר לבנק המרכזי להעלות את הריבית בקצב המגולם כיום בשוק האג"ח.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה