קרדיט: אלבטרוס

סקירת סגירה

סיום המסחר: ת”א גז ונפט טס 3.3%

דלק קבוצה ריכזה עניין עם מחזור של 86 מיליון ש"ח לאחר רכישת סיקאר פוינט בים הצפוני בבריטניה, TGI עם רכישה שניה טסה 18% ועושה מהלך גדול של כ-200% בפחות מחודש, ברן מוכרת בת בגרמניה

מערכת ספונסר 10/04/2022 16:16

א+א-

מגמה שלילית נרשמה השבוע במרבית האפיקים בשוק האג”ח הממשלתי מרווחי התשואה השליליים בין הריביות השקליות לריביות הדולריות נפתחו מעט השבוע אולם הן עדין רחוקים מרמתם טרום משבר הקורונה בראשית שנת 2020.

 

TGI עם רכישה שנייה ב-2022 המניה מזנקת 13% לורדן, בבעלות מלאה של קיבוץ כפר סאלד, עוסקת בתכנון וייצור מחליפי חום למיזוג אוויר וקירור, ובתכנון וייצור מערכות קירור וחימום, סוללות מעבים וסוללות מאיידים, TGI תרכוש 55%.

 

הבנת הנזילות לאורך יום המסחר היא קריטית לכל משקיע בעניין הסחירות והנזילות בבורסת תל אביב חשוב להכיר את מבנה יום המסחר המחולק ל- 5 שלבים, ישנם 2 שלבים מהותיים: מסחר פתיחה ומכרז נעילה אשר מהווים אירועי נזילות וקביעת שערי המניות.

 

כלמוביל רוכשת את חברת האנרגיה הירוקה אנרפוינט החברה רוכשת את אנרפוינט העוסקת באנרגיה ירוקה, כאשר אחת המוכרות היא דוראל הציבורית, העסקה נעשתה לפי שווי חברה של 160 מיליון ש"ח.

 

ברן בהסכם למכירת בת בגרמניה בכ-48 מיליון ש”ח להערכת החברה היא צפויה לרשום בדוחות הכספיים של הרבעון השני לשנת 2022 רווח לפני מס בסך של כ- 18 מיליון ש"ח בגין המכירה וגידול של כ- 30 מיליון ש"ח בהון העצמי.

 

אלון גז נהנת מהגאות במחירים אלון גז המחזיקה 4% ממאגרי הגז תמר ודלית, חב’ אלון המחזיקה בה כ-80% מעוניינת למכירת אחזקותיה לאחר הצעות מיזוג של תמר פטרוליום ומודיעין יהש.

 

לאחר מימושים רבים תשובה חוזר לרכוש רכישת סיקאר פוינט מהווה חלק מהאסטרטגיה של איתקה להרחיב ולפתח את תחום פעילותה בים הצפוני בבריטניה ולהגדיל את כושר הייצור וביזור נכסיה, לקראת הנפקת אתיקה, מהווה נכס לשנים רבות.

 

תחזית דירוג האשראי של ישראל עלתה מיציב לחיובי על ידי MOODY’s ההחלטה מגיעה על רקע הגורמים הכלכליים הבאים: גורמי צמיחה כלכלית חזקים, חשיפה נמוכה יחסית להשפעות של המלחמה באוקראינה, מקורות גז עצמאיים של ישראל, שיפור ניכר במצב שוק העבודה בישראל.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה