לפני כולם

המלחמה תשנה את אירופה

התלות בגז הרוסי, הביטחון התזונתי ותקציבי הביטחון אשר גדלים מהווים נק’ מפנה לאירופה, מדינות רבות באירופה ינטו להעריך ביטחון ויציבות על פני יעילות ומחיר

מערכת ספונסר 07/04/2022 09:12

א+א- 1

מדינות אירופה מגבירות את המאמצים להפחתת התלות באנרגיה רוסית. צרפת קראה לאסור על יבוא נפט ופחם, בעוד ליטא הפכה למדינת האיחוד האירופי הראשונה שמנתקת את הגז הרוסי. אנו מצפים שהמלחמה תוביל להתמקדות ארוכת טווח בעצמאות אנרגטית.

לא רק עצמאות אנרגטית אלא גם ביטחון תזונתי רוסיה ואוקראינה מהוות את החלק הארי בייצור חיטה אשר נפגע וככול הנראה ימשיך להיפגע כל עוד המלחמה מתמשכת, עוד נושא אשר יביא לשינוי תזונתי למרבית המדינות כאשר אפריקה צפויה להיפגש קשה יותר משאר העולם.

נדבך נוסף, תקציבי הביטחון של המדינות באירופה מקבל עדיפות לאחר כ-30 שנה שבהם תקציבי הביטחון ירדו לרמות נמוכות מהתמ"ג וכסף הושקע בחזרה במדינה, עתה תקציבי הביטחון גדלים וצפויים לעקוף 2% מהתמ"ג.

 

מארק האפלה, מנהל השקעות ראשי UBS Global Wealth Management: "בסביבה חדשה של חוסר אמון בינלאומי, אנו חושבים שממשלות ותאגידים נוטים יותר ויותר להעריך ביטחון ויציבות על פני יעילות ומחיר. אנו רואים מגמה זו משפיעה על מגוון רחב של תחומים, כולל אבטחת סייבר, אנרגיה, מזון, נתונים והגנה לאומית".

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    לדעתי בדיוק להיפך ,ההתעשטות של ה

    המדינות והתובנה שכולנו באותו סיר,יחד עם התובנה הגדולה שלא כדאי יותר לחזור בזמן ולכבוש מדינות.זה רק צרות אפילו ביידן הבין,ועכשיו גם פוצין הבין.והסינים רואים ..אם אני הבנתי משהו מהמלחמה הזאת,שזאת שטות והביחד ינצח.בלי מסות של נשק
    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    benyy 07/04/2022 09:50