יצחק תשובה קרדיט: פלאש90, משה שי

סקירת סגירה

ירידות שערים קלות בתל אביב

הסנטימנט החיובי באירופה והמגמה המעורבת בארה"ב לא הצליחו להרים את המעוף, הסיבה לכך היא מדד הבנקים אשר התממש 2%, דלק קבוצה חוזרת לרמות טרום קורונה והמשבר של תשובה ב-2020

חדשות ספונסר 28/03/2022 17:55

א+א-

קליל עם רבעון אחרון חזק המניה מזנקת 4.5%, החברה סיימה עם רווח נקי של כ-14 מיליון ש"ח ברבעון האחרון, מציגה גידול גם לאחר שנת הקורונה, המאזן החזק ללא חוב עוזר לחברה לגדול, החברה הגדילה מלאי בצעד אסטרטגי נבון

 

הראל ברווחי שיא מפנקת את העובדים ב-10K לכל עובד קבוצת הראל ביטוח ופיננסים מסכמת את שנת 2021 עם שיא ברווח הכולל גדל ב-83% ל-1.52 מיליארד ש"ח, החברה תעניק לכל עובד 10K ללא קשר לבונוס השנתי, היקף נכסים מנוהלים 362 מיליארד ש"ח.

 

כצמן התעורר ובקנדה ישראל אולי לא יאהבו זאת כל כך חיים כצמן אומנם מכר נתח גדול מהכנסותיו לישראל קנדה במחיר מופקע בנורסטאר אך עתה הוא חובר ליצחק סלע ומראה שהוא כאן להישאר, היכרות החברה לעומק אנשיה ונכסיה יאפשרו לו להמשיך לשלוט.

 

סקייליין עדיפה בהחזקה ישירה ממניית מישורים סקיילין עם שינוי אסטרטגי, כיוון להנפקה בקנדה ויתרת נזילות גבוהה עדיפה בהרבה על מישורים כאשר משווים סולו לסולו, הבעייתיות עם שתי החברות היא נזילות נמוכה וסקייליין רוצה לפתור זאת.

 

ביג מתמקדת במזרח אירופה כמנוע צמיחה לשנים הקרובות עם הרכישה של אפי נכסים והתרחבות בסרביה לצד מימוש נכסים בארה"ב, נראה שביג תמשיך לרכוש נכסים במדינות כגון פולין הונגריה וצ’כיה, השנה ביג מציגה רווחי שיא מבחינתה בתקווה לשבור שיאים.

 

השקעה על רקע אי וודאות והתייחסות לתרחישים הקיימים מארק האפלה, מנהל השקעות ראשי UBS: "בטווח הקרוב, אנו מאמינים שהשאלה הקריטית ביותר עבור השווקים, כזו שתקבע אילו מהתרחישים הללו יתרחש, היא מתי נגיע לשיא הסנקציות ולמחירי הנפט?

 

פתאל לא התאוששה לגמרי אבל אופטימית המניה מזנקת 8% החברה מציגה רבעון רביעי לשנת 2021 עם הכנסות של 992 מיליון אך הרווח הגולמי נחתך בחדות 10% אשר העיב על הרבעון אותו היא מסיימת בהפסד של 19 מיליון, תחזית 2022 כ-5 מיליארד ש"ח הכנסות.

 

תמר פטרוליום מוכרת יותר ומרוויחה פחות החברה הרגישה את הירידה במחיר הגז בשיעור של 11% השנה אשר השפיע, בנוסף החלה לשלם את היטלי ששינסקי שנקבעו ב-2011 בסך של 40 מיליון דולר השנה, האם הריצה במניה מוצדקת ?!

 

  1. מניות בכתבה
  2. דלק קבוצה

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה