מלאכי אלפר, מנכ"ל קבוצת בזן קרדיט: יח"צ בזן

דוחות כספיים

בז”ן ברבעון אחרון טוב תלוי לאיזה רבעון משווים

החברה נהנת מהביקושים הגוברים והצליחה למקסם את מרווחי הזיקוק, דוחות החברה אינם ברי השוואה ויש לתת את הדעת על כך דוגמא קלה היא הוצאות השכר Q1 לעומת Q4 גידול של 375%

מערכת ספונסר 16/03/2022 10:00

א+א-

בתי זיקוק לנפט (בזן), תשלובת הזיקוק והפטרוכימיה הגדולה בישראל, מודיעה היום על פרסום התוצאות הכספיות לשנת 2021 ולרבעון הרביעי.

עיקרי תוצאות קבוצת בזן (במיליוני דולר)

לסיכום התוצאות הכספיות השנתיות, בהתייחס לשני המגזרים: מגזר הזיקוק זינק עם מרווח זיקוק שנתי של 7.0 דולר לחבית ו- 10.7 דולר לחבית ברבעון הרביעי, כשהוא מקבל רוח גבית מצד הסביבה העסקית התומכת, ניצולת הזיקוק הגבוהה של 90% ויתרונותיה המסחריים של בזן. מגזר הפולימרים מסכם שנה מצוינת עם EBITDA של 301 מיליון דולר, תוך מינוף הגמישות התפעולית והמסחרית של כאו"ל למיצוי הסביבה העסקית החזקה.

 

 

משה קפלינסקי, יו"ר קבוצת בזן: "בזן מסכמת שנה עם ביצועים עסקיים מצוינים בכל מגזרי הפעילות לצד רווחיות גבוהה. משבר האנרגיה באירופה וכעת המלחמה באוקראינה המחישו עבור כולנו את החשיבות של ייצור מקומי ועצמאות אנרגטית. מבחינת הפעילות של בזן, אנחנו עדים לסביבה עסקית חזקה מאוד עם מרווחי זיקוק שלא נראו עשרות שנים.

ביולי האחרון פרסמנו אסטרטגיה עסקית חדשה שבבסיסה המודל ההיברידי בתקופת הביניים – חיים בצוותא של הדלקים הפוסיליים יחד עם פיתוח והשקעה באנרגיות חדשות, לרבות מימן. החזון שלנו ברור והוא עולה בקנה אחד עם יעדי המדינה לשנת 2050 והחלטת הממשלה בנושא מפרץ חיפה. התחלנו במימוש האסטרטגיה, וכפי שהצהרנו והתחייבנו, בזן תהיה חלק מהפתרון העתידי ותיקח חלק משמעותי בטרנספורמציה של משק האנרגיה לתחבורה בישראל".

מלאכי אלפר, מנכ"ל קבוצת בזן: "אני גאה לסכם את השנה הראשונה שלי כמנכ"ל בזן עם תוצאות חזקות. ה-EBITDA המנוטרל המאוחד הסתכם ב-511 מיליון דולר והרווח הנקי ב-253 מיליון דולר. ברבעון הרביעי של השנה ה-EBITDA המנוטרל המאוחד הסתכם ב-170 מיליון דולר והרווח הנקי ב-89 מיליון דולר.

בהמשך לפרסום מדיניות דיבידנד אחראית המאזנת את כלל צורכי הקבוצה לשנים הקרובות, אנחנו מודיעים היום על חלוקת דיבידנד בסך 60 מיליון דולר. לצד חלוקת הדיבידנד, בכוונתנו להפחית את החוב הפיננסי ולהמשיך להוריד את יחס המינוף, שהסתכם ב-x1.6 בסיומה של השנה. לאור התוצאות הכספיות החזקות והאיתנות הפיננסית, חברת הדירוג מעלות S&P מביעה אמון בפעילות החברה ומעלה את דירוג האשראי שלה ל ’A’ עם תחזית יציבה. במקביל אנו ממשיכים במלוא המרץ במימוש האסטרטגיה העסקית שלנו והשקעה במנועי צמיחה חדשים".

בזן פועלת ליישום התכנית האסטרטגית עליה הודיעה לראשונה בחודש יולי האחרון. בתחום הפולימרים המתקדמים חתמנו לאחרונה על מזכר הבנות עם חברת ורידיס, להקמת המפעל הראשון של בזן למחזור מכני של פסולת פלסטיק ולהבטחת מקורות פסולת פלסטיק לטובת פעילויות המחזור של הקבוצה. תחילת ההקמה צפויה להיות בשנת 2023. ההשקעה האסטרטגית הכוללת של בזן בתחום הפולימרים תסתכם בכ-170-240 מיליון דולר עד שנת 2030, עם צפי לתוספת EBITDA שנתי בגובה 55-70 מיליון דולר.

במסגרת ההשקעה האסטרטגית, בזן מתכוונת להשקיע בתחום הדלקים והתשתיות סכום הנאמד בכ-110-180 מיליון דולר עד שנת 2030, עם צפי לתוספת EBITDA שנתי בגובה 20-40 מיליון דולר. החברה מצויה כיום בשלב תכנון ראשוני של מספר פרויקטים אסטרטגיים, ביניהם שדרוג והרחבת יכולות ניפוק ומיכול לדלקים.

בתחום המימן ודלקים חלופיים אחרים, בכוונת בזן להשקיע כ-50 מיליון דולר עד שנת 2030 בהנחת היסודות העסקיים, הטכנולוגים והרגולטורים, כדי להוביל בעתיד את התחום המבטיח הזה בישראל, תוך מזעור סיכוני ההשקעה.

 

  1. מניות בכתבה
  2. בזן

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה