המלצות אנליסטים

IBI: מעלה את מחיר היעד לסלקום ל-20 ש”ח למניה

סלקום פרסמה דו"ח טוב לרבעון שמספק אופטימיות לגבי עתיד המגזר הנייד. שינויי הבעלות באקספון יתרמו להמשך התמתנות התחרות בשוק הסלולר ולתמיכה בחזרה לרווחיות

לירן לובלין - IBI בית השקעות 13/03/2022 10:51

א+א-

סלקום פרסמה ביום חמישי את דוחות הרבעון הרביעי שלה לשנת 2021. בשורה התחתונה, הדו"ח הציג תוצאות גבוהות מהציפיות המוקדמות שלנו בעיקר בתמיכת מכירות ציוד קצה וחזרה מסויימת של הכנסות משירותי נדידה. מהצד השני, צמיחת שוק הטלויזיה שוב היתה אפסית.

 

אלו המספרים העיקריים בדו"ח:

 

 • מספר מנויי הסלולר ברבעון הרביעי עלה ב 29,000 לקוחות. סלקום מסכמת את שנת 2021 עם גיוס חיובי של 71 אלף לקוחות.
 • ההכנסה הממוצעת למשתמש (ARPU) ירדה ברבעון ב-20 אג’ ועמדה על 48.4 ₪ המייצגת שחיקה מסויימת בבסיס ה-ARPU אך עם זאת, ברמה השנתית זו השנה הראשונה מאז רפורמת הסלולר של כחולון בה נרשמת עליה בהכנסה הממוצעת למשתמש.  
 • שיעורי הנטישה ברבעון נשמרו על רמות נמוכות של 7.4%. נתון חיובי שקיבל תמיכה מתקופת ההמתנה בה אקספון היתה בחצי השנה האחרונה.
 • מכירות ציוד הקצה ברבעון היו גבוהות מאוד ועמדו על 319 מיליון ₪ ותרמו לרווח הגולמי כ-60 מיליון ₪.
 • עלויות המימון ברבעון עמדו על 39 מיליון ₪ והציגו ירידה ביחס לרבעונים קודמים בעיקר נוכח קיטון בהיקפי החוב של החברה.  

 

 • מגזרי פעילות:

 הכנסות המגזר הנייד עמדו על 716 מיליון ₪ מהם 474 משירותים ו- 242 מציוד קצה

הכנסות המגזר הנייח עמדו על 392 מיליון ₪ מהם 315 משירותים ו 77 מציוד קצה (עליה שמקורה במכירות למגזר העסקי) –ה-EBITDA במגזר הנייח ירדה לרמה של 108 מיליון ₪ אך חשוב לציין כי ברבעונים קודמים נהנתה החברה מהכנסות חד פעמיות שמקורן בעבודות קבלן.

 • הרווח התפעולי של החברה עמד על 68 מיליון ₪ - סלקום רשמה ירידה מרשימה במצבת כח האדם במהלך השנה.
 • החברה הציגה EBITDA (מתואם) לרבעון בגובה 288 מיליון ₪ שמציג צמיחה מרשימה מול רבעון קודם (בנטרול הכנסה חד פעמית בגין עבודות קבלן ל-IBC).
 • ה – CAPEX עמד ברבעון על 128 מיליון ₪ וברמה השנתית עלה ל 525 מיליון ₪. החברה מעריכה כי בשנת 2022 המספרים יהיו דומים לשנה שחלפה נוכח השקעות ברשתות דור 4 ודור 5 והתשלום לקופת התמרוץ של המדינה לפריסת סיבים.
 • סלקום יצרה ברבעון השני תזרים לפני ריבית של 46 מיליון ₪ ותזרים פנוי ל-2021 שעומד על 267 מיליון ₪. נתון זה הפתיע לחיוב את מרבית התחזיות בשוק.

 

ובצד השלילי, סלקום TV -  החברה מדווחת על סטגנציה במספר המנויים ברבעון אל מול רבעון קודם -  מצבת המנויים של סלקום TV  עומדת על 252,000 משקי בית ונראה כי היכולת המוגבלת להפיק תועלת כלכלית מגיוס לקוחות חדשים מביאה את החברה להוריד מעט את הרגל מדוושת השיווק של הטלויזיה. כפי שציינו בסקירות קודמות הטלויזיה ממשיכה להיות אגוז קשה לפיצוח ואנו סבורים כי פתיחת הסכמי התוכן של סלקום בסוף השנה הנוכחית תביא את החברה להציג מודל שיווק טלויזיה שונה (ואלי גם רווחי) מהקיים.

 

בגזרת הסיבים - סה"כ לקוחות סלקום מחוברים ל-IBC עומד על כ- 135,000 עלייה של 12 אלף מרבעון קודם שתורמת להורדת עלויות השוק הסיטונאי.

 

 

לסיכום, סלקום פרסמה דו"ח טוב לרבעון שמספק אופטימיות לגבי עתיד המגזר הנייד. שינויי הבעלות באקספון יתרמו להמשך התמתנות התחרות בשוק הסלולר ולתמיכה בחזרה לרווחיות ובתזרים אותו סלקום מצליחה לייצר מתחילת השנה. באשר למגזר הנייח, סלקום ממשיכה לגייס מנויי סיבים בקצבים נאים אך הבלימה במכירות שירותי הטלויזיה מעכבת את הצמיחה במגזר. אנו סבורים כי שירות הטלויזיה הוא הכרחי להצעת הערך שסלקום מציעה ללקוחותיה וככל שהיקף המנויים יוותר כפי שהוא החברה תדרש לטיפול במבנה ההוצאות שלו בהמשך.

 

ומילה לגבי השמועות על מכירת החברה לקבוצת הוט - אם עסקת אקספון היתה מסובכת אז העסקה המדוברת מסובכת הרבה הרבה יותר בכל מובן שרק אפשר לחשוב עליו (תחרות, קונים פוטנציאלים, מחיר, בעלי עניין אחרים בסלקום ועוד ועוד). הדברים היחידים שאפשר לקחת מהכתבה שפורסמה הם שבשלב זה, ככל הנראה אין מקום בשוק לארבע קבוצות תקשורת, הטלוויזיה היא משקולת על הגב של סלקום וב-IBC יש הרבה מאוד ערך.

לגבי שוק הסלולר, אנחנו יודעים שהוט הורידה הילוך בעוצמת התחרות ועל מנת למכור את הוט מובייל במחיר גבוה יצטרכו לבצע מהלכי השבחה שיתרמו לירידת מדרגה נוספת בתחרות בסלולר.

 

בשורה התחתונה, אנו מעלים את מחיר היעד שלנו ל 20 ₪ למניה ושומרים על המלצת משקל יתר

 

 1. מניות בכתבה
 2. סלקום

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה