אורי לוין, מנכל בנק דיסקונט קרדיט: יח"צ

בלעדי

דוחות דיסקונט NY היו טובים ומציגים מידה של אופטימיות להמשך עבור קבוצת דיסקונט

דוחות Q4 של אידיבי ניו יורק היו טובים ומציגים מידה של אופטימיות להמשך עבור קבוצת דיסקונט, פעם אחת בשל צמיחת האשראי ופעם שנייה בשל השיפור המתמשך בהוצאות

מערכת ספונסר 31/01/2022 14:54

א+א- 1

אתמול (30/01) פירסם דיסקונט ניו יורק את הדוחות הכספיים לרבעון האחרון של 2021. הדוחות שיקפו מגמה חיובית בכל הנוגע לפעילות בארה"ב של הבנק. מצד אחד הכנסות הריבית המשיכו להציג צמיחה נאה לאור ביקושים שהולכים וגוברים ומצד שני הבנק הציג ירידה בהוצאות ביחס לרבעוני ההשוואה. בנוסף, נרשמה הכנסה מסעיף ההוצאות להפסדי אשראי בזכות השיפור בפרמטרים המאקרו כלכליים ושל הלווים. לבסוף, הבנק הציג תשואה להון של 10.5%, לעומת 9.4% ברבעון הקודם ו-0.4% ברבעון המקביל בו רשם הבנק הוצאות גבוהות להפסדי אשראי.

במידה ומנרמלים את ההוצאות להפסדי אשראי לרמה של כ-0.3% התשואה להון של הבנק יורדת לרמה של כ-8%. הסיבה לתשואה להון היחסית נמוכה נובעת בעיקר מהריבית הנמוכה ומעודפי הון גבוהים בשל האסטרטגיה של הבנק לשמור עודפים לצורך צמיחת אשראי מהירה וכן משיקולים של ניהול הון והלימות הון בקבוצה. להלן הנקודות העיקריות:

הכנסות הריבית נטו צמחו בשיעור של 18.6% ביחס לרבעון המקביל ובשיעור של 10.1% ביחס לרבעון הקודם. הסיבה לצמיחה הגבוהה נובעת מביקושי אשראי נאים שהעלו את ההכנסות ריבית ברוטו ומשמירה על היקף ההוצאות ריבית. הדבר נובע משינוי בתמהיל הפקדונות של הלקוחות שהוביל לשיעור ריבית נמוך יותר עבור המפקידים.

יתר ההכנסות שאינן מריבית שמרו על רמה יציבה יחסית.

בצד ההוצאות נרשמה ירידה של כ-5% ביחס לרבעון הקודם ושל כ-21% ביחס לרבעון המקביל. הירידה בהוצאות ביחס לרבעון הקודם היא בעיקר מהוצאות שכר גבוהות יותר ברבעון השלישי עקב הטבות חד פעמיות וכן מהתייעלות בכח האדם. ביחס לרבעון המקביל נרשמה ירידה גבוהה בשל הוצאה חד פעמית של 12.4 מ’ $ שנרשמה עקב המעבר של השלוחה בניו-יורק למטה החדש, בנטרול הוצאה זו הייתה נרשמת ירידה של 3.4%.

תיק האשראי של הבנק הציג צמיחה מרשימה כאשר צמח ב-17% ביחס לרבעון המקביל וב-7.3% ביחס לרבעון הקודם. בבנק מציינים שהגידול באשראי נובע מביקוש בכל אזורי הפעילות של הבנק - ניו יורק, פלורידה וקליפורניה ובענפי הפעילות שהציגו צמיחה של 23.2% באשראי מסחרי ושל 13% בנדל"ן מסחרי, בהשוואה לשנת 2020.

יחס היעילות  שאינו כולל את סעיף ההוצאות להפסדי אשראי, הציג שיפור במהלך הרבעון לרמה של 59% ביחס ל67% ברבעון הקודם ו-75.2% ברבעון המקביל (בנטרול ההוצאה החד פעמית).

נציין כי הבנק דיווח על הקמת מיזם בתחום ניהול העושר עם שותף שכרגע ממתין לאישור הרגולטור מה שעשוי לתרום לבנק בשורת ההכנסות מעמלות.

בשורה התחתונה

דוחות הרבעון הרביעי של אידיבי ניו יורק היו טובים ומציגים מידה של אופטימיות להמשך עבור קבוצת דיסקונט, פעם אחת בשל צמיחת האשראי ופעם שנייה בשל השיפור המתמשך בהוצאות לאחר מספר רבעונים שהציגו עלייה עקב המעבר למטה החדש. נכון לעכשיו התשואה המייצגת של הבנק נעה סביב 8%, אך עליית סביבת הריבית מצד אחד ובמידה ועודפי ההון של ניו יורק יצטמצמו, התשואה להון עשויה לגדול בהתאם לסביבה רצויה יותר של כ-10% ואף יותר. נזכיר כי התרומה של אידיבי ניו יורק לקבוצת דיסקונט היא בממוצע כ-15% לאורך השנים ובמידה והמפקח יחליט להפריד את כאל מהקבוצה, תרומתה של אידיבי תהיה מהותית יותר.

 

ליאור שילה, אנליסט בנקים, IBI בית השקעות

  1. מניות בכתבה
  2. דיסקונט א

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    |4|

    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    חדש1234 31/01/2022 15:00