פרופ אמיר ירון, נגיד בנק ישראל קרדיט: יח"צ

לפני כולם

בנק ישראל נותן אור ירוק לבנק הדיגיטלי ”וואן זירו”

לאחר שבמשך 43 שנים לא קם בנק חדש בישראל, האתגרים שהיו כרוכים בהקמת הבנק היו רבים וחדשניים. הבנק הוקם בליווי צמוד של גורמים רבים בבנק ישראל

חדשות ספונסר 10/01/2022 09:09

א+א- 4

נגיד בנק ישראל והמפקח על הבנקים הודיעו ל"וואן זירו הבנק הדיגיטלי בע"מ" על אישור הנגיד להסיר את המגבלות מרישיון הבנק וזאת לאחר שהבנק השלים את העמידה באבני הדרך שנקבעו ולאחר שניתן על כך אישור המפקח על השלמת הליך ההקמה.

 

וואן זירו הבנק הדיגיטלי בע"מ (להלן –וואן זירו, הבנק) השלים את העמידה בכל אבני הדרך שנקבעו להקמת הבנק, לרבות גיוס הון בהיקף הנדרש, ולאחר שניתן אישור המפקח על הבנקים על השלמת הליך ההקמה של הבנק, חתם היום הנגיד על אישור לבנק על הסרת ההגבלות מרישיון הבנק, והמשך פעילותו על פי תכניתו העסקית.

בכך השלים הבנק את היערכותו ומעמדו הוא כמו של כל יתר הבנקים בישראל והוא מפוקח על ידי הפיקוח על הבנקים בבנק ישראל להבטחת יציבותו ולשם שמירה על כספי המפקידים בו.

 

וואן זירו הוא בנק בשליטת פרופ’ אמנון שעשוע, ובניהולם של שוקי אורן, יו"ר הדירקטוריון וגל בר דעה, מנכ"ל הבנק.

לבנק ניתן רישיון מוגבל ביום 30 בדצמבר 2019, והוא היה כרוך בהשלמת ההיערכות הניהולית והתפעולית להקמת הבנק, הקמת מערכות מידע ותשתיות לרבות באמצעות לשכת שירותי המחשוב שקבלה מענק מהמדינה, חיבור הבנק למערכות התשלומים והסליקה, חיבורו לכלים המוניטריים, השלמת ביצוע פיילוט וגיוס הון. מצורף לינק להרחבה על תהליך הענקת הרישיון, וכן מסמך אינפוגרפיקה לתיאור התהליך.

 

לאחר שבמשך 43 שנים לא קם בנק חדש בישראל, האתגרים שהיו כרוכים בהקמת הבנק היו רבים וחדשניים. הבנק הוקם בליווי צמוד של גורמים רבים בבנק ישראל. נבחנו מוכנות הבנק בהיבטי אבטחת מידע וסייבר, ניהול הסיכונים הטכנולוגיים, הערכת איכות ניהול הסיכונים וכלי הפיקוח והבקרה הקיימים בבנק.

 

דברי נגיד בנק ישראל, פרופ’ אמיר ירון:

"אני גאה לאשר היום לוואן זירו, הבנק הדיגיטלי החדש, את הסרת כל המגבלות מרישיונו הבנקאי. לאחר 43 שנה בנק חדש מוקם בישראל, וזו בשורה נוספת לתחרות וחדשנות במערכת הבנקאית והפיננסית. אני מברך את מנהלי ועובדי וואן זירו הבנק הדיגיטלי על העמידה באתגרים הכרוכים בהקמת הבנק. יש ביכולתו של מהלך זה, בשילוב צעדים נוספים שקידמנו להגביר את התחרות במערכת הבנקאית. הפיקוח ימשיך לפקח מקרוב על הבנק במקצועיות וללוות אותו בהמשך דרכו, כפי שאנו עושים עם כל בנק בישראל. אני מאחל לבנק הצלחה ומקווה שהקמתו תסלול את הדרך לבנקים נוספים שיתרמו לתחרות ולרווחת הצרכנים."

4 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  העמלות זה גרושים

  מספיק שנותנים לך הלוואה בתנאים נוחים זה שווה יותר מכל הטבה שהבנק יכול לתת בעמלות. לדוגמא אני משלם על עמלות עו"ש 22 שקל לחודש(חבילה של פעולות) וכשרני מקבל הלוואה של 75K שקל בפריים פלוס 1% זה שווה ריבית של 400 שקל בחודש(לעומת ריבית ממוצעת.)
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  GandalftheWhit 12/01/2022 10:10

 2. 2
  בנק יהב. 0 עמלות עוש.

  אז אם ישלמו לי על ניהול העוש בבנק אחר, אשקול לעבור.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  ATUK19 10/01/2022 21:53

 3. 3
  למה לא ?

  אני בהחלט שוקל לעבור אליהם. נראה איזה תנאים יתנו.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  GandalftheWhit 10/01/2022 13:07

 4. 4
  לא דואג לבנקים הגדולים ומניות שלהם

  אנשים לא עוברים סניף, אז בטח שלא יעברו בנק. אבל שיהיה בהצלחה.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  ATUK19 10/01/2022 09:14