קרדיט: יח"צ

דיווח שוטף

אנרג’יקס בהסכם מסגרת של עד חצי מיליארד דולר עם First Solar

הפנלים מיועדים לשמש את החברה להקמת פרויקטים פוטו-וולטאיים בהספק כולל של מעל ל- GWp2 המצויים כיום בייזום, שהחברה מעריכה שיגיעו לכדי הקמה במהלך השנים 2023-2025

חדשות ספונסר 09/01/2022 10:41

א+א-

אנרג’יקס דיווחה הבוקר על הרחבת שיתוף הפעולה האסטרטגי עם First Solar, במסגרתו התקשרה החברה בהסכם לרכישת פנלים בהספק כולל של מעל ל- GWp2 ובעלות כוללת של כ- 500 מיליון דולר.

הפנלים מיועדים לשמש את החברה להקמת פרויקטים פוטו-וולטאיים בהספק כולל של מעל ל- GWp2 המצויים כיום בייזום, שהחברה מעריכה שיגיעו לכדי הקמה במהלך השנים 2023-2025 (מרביתם בארה"ב). רכישה זו הנה בנוסף לפנלים שנרכשו בעבר על ידי החברה מ- First Solar  לפרויקטים המצויים כיום בשלב ייזום מתקדם או ערב הקמה ושהקמתם צפויה במהלך 2022-2023.

רכישת הפנלים נעשית בהתאם לתכנית האסטרטגית של החברה ומבטיחה לחברה אספקת פנלים סדירה ושוטפת עד לשנת 2025 במחירים אטרקטיביים.

בהתאם לתנאי רכישת הפנלים, עיקר התשלומים בגין עלות הפנלים תשולם בסמוך לקבלת הפנלים במסגרת הקמת הפרויקטים, ככל שיוקמו בפועל, במהלך 2023-2025.

 

אסי לוינגר, מנכ"ל החברה מסר: "אנו שמחים לעדכן על העמקת השותפות האסטרטגית רבת השנים עם First Solar, יצרנית הפנלים מהמובילות בעולם. בדומה לשנים קודמות, שותפות זו מאפשרת לנו להיערך להמשך הקמות משמעותיות שהחברה נערכת אליהן בשנים 2023-2025 בהיקף שעולה על GWp2, בדגש על ארה"ב. מהלך זה מייצר יתרון תחרותי משמעותי לאנרג’יקס הן ברמת מחירי הפאנלים והן ברמת האספקה הסדירה עד לשנת 2025 אל מול חוסר ההיצע הצפוי באספקת פאנלים. כמו כן, במסגרת הרכישה החברה תהנה מעלויות שילוח נמוכות שכן חלק מהפאנלים מיוצרים בארה"ב ומהאפשרות לממש הטבות מס בגין ייצור מקומי ככל ואלו יאושרו על ידי המחוקק האמריקאי. אנו ממשיכים בתנופת ההקמות והרחבת צבר הפרויקטים לביסוס הצמיחה המאסיבית של החברה במטרה לעמוד ביעדים המאתגרים שהצבנו לעצמנו. "

  1. מניות בכתבה
  2. אנרגיקס

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה