בצלאל (בוצי) מכליס, מנכל אלביט מערכות קרדיט: יח"צ

דיווח שוטף

אלביט מערכות אמירויות זכתה בחוזה בסך 53 מיליון דולר

תספק מערכות הגנה מבוססות לייזר אינפרה אדום מסוג DIRCM וכן מערכות לוחמה אלקטרונית (ל"א) אוויריות עבור מטוסי איירבוס

חדשות ספונסר 03/01/2022 09:45

א+א- 1

אלביט מערכות הודיעה היום כי החברה הבת שלה באיחוד האמירויות, אלביט מערכות אמירויות בע"מ, זכתה בחוזה בסך כ-53 מיליון דולר, לספק מערכות הגנה מבוססות לייזר אינפרה אדום מסוג DIRCM וכן מערכות לוחמה אלקטרונית (ל"א) אוויריות עבור מטוסי איירבוס הרב-תכליתיים לתדלוק ותובלה מדגם A330 MRTT של חיל האוויר של איחוד האמירויות. החוזה יבוצעו במהלך תקופה של חמש שנים.

 

במסגרת החוזה, אלביט מערכות אמירויות תספק תצורה בעלת ריבוי צריחים של מערכת להגנה עצמית מסוג J-MUSICTM עם מערכת התראה אווירית פאסיבית מבוססת לייזר אינפרא אדום, אשר יספקו רמות גבוהות של הגנה ויתירות. מערכות ה-DIRCM של החברה צברו עד כה למעלה מ-350,000 שעות טיסה מבצעיות, והן מותקנות על למעלה מ-25 סוגים של מטוסים. החברה עדה לדרישה הולכת וגוברת לסוג זה של יכולות להגנה עצמית לאור האיום המתגבר עימו מתמודדים מטוסים מפני טילי כתף נגד מטוסים.

 

אלביט מערכות רואה באיחוד האמירויות שוק חשוב ומאמינה שחוזה זה מדגיש את היתרון הטכנולוגי ואת הבשלות של הפתרונות המוצעים על ידי החברה בתחום זה. 

 

לפני כחודשיים מסרה אלביט מערכות על הקמת חברת בת באיחוד האמירויות - אלביט מערכות אמירויות. חברת הבת נועדה לפתח שיתופי פעולה ארוכי טווח עם כוחות הצבא של איחוד האמירויות ולנהל תהליכי התאמה של פתרונות טכנולוגיים לצרכים מבצעיים של משתמשי הקצה ולהוביל העברת טכנולוגיות לשותפים המקומיים.

 

אלביט מערכות המהווה את בית הליזר של מדינת ישראל פתחה את מערכות הדירקם - המכונות מגן רקיע בשמם הישראלי. מערכות הדירקם - הן מערכות לייזר נגד טילים מהמתקדמות מסוגן בעולם. המערכת מזהה תוך שבריר שנייה ירי של טיל כתף לעבר המטוס ומשגרת קרן לייזר שמנטרלת את הטיל. הקרן משוגרת לראש הטיל ומסיתה אותו מהמטוס. ארבע המצלמות נותנות כיסוי של 360 מעלות, מזהות את השיגור ומכוונות את קרן הלייזר לראש הטיל ומרחיקה אותו מהמטוס באמצעות שיבוש העכיבה.

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    אלביט מערכות ככה אני אוהב

    חברה טובה עסק טוב
    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    נמר 03/01/2022 09:49