דיווח שוטף

סיפיה וויז’ן מודיעה על זכייה במכרז להטמעת מערכת ה-Driver Sense

המערכת תוטמע באחד מהדגמים המיוצרים על ידי היצרנית, המיועד ליצוא, וצפוי להתחיל בייצור מסחרי במהלך 2022

חדשות ספונסר 02/01/2022 11:14

א+א-

סיפיה וויז’ן חברת אוטו-טק המפתחת, מייצרת ומשווקת טכנולוגיות ומערכות מתקדמות מבוססות AI לניטור נהג ופנים הרכב ליצרני רכבים ולציי רכב, הודיעה היום כי זכתה במכרז של יצרנית רכב סינית יחד עם Junjie, ספקית סינית של פתרונות תוכנה וחומרה לרכב - ספקית Tier 1. במסגרת הזכייה במכרז תותקן תוכנת ה- Driver Sense של החברה על פלטפורמה חדשה באחד מדגמי הרכב המיוצרים על ידי היצרנית, ואשר מיועד ליצוא. במסגרת המכרז, הסכם סופי בגין הזכייה צפוי להיחתם בהמשך.

מדובר במכרז של יצרנית רכב שנייה בו זוכה סיפיה יחד עם Junjie, תחילת היצור הסדרתי של הדגם צפוי פחות משנה מהזכייה במכרז, כבר במהלך שנת 2022, כשבדגם המדובר תוכנת ה- Driver Sense מותקנת ופועלת על גבי שבב של Ambarella, יצרנית שבבי וידאו לתעשיות שונות ולתעשיית הרכב בפרט, עימה לסיפיה שיתוף פעולה אסטרטגי.

עם הזכייה במכרז זה, לחברה זכיות במכרזים להטמעת מערכת ה- Driver Sense ב- 21 דגמי רכבים שונים על גבי 7 פלטפורמות שונות עם חמש יצרניות רכב שונות (כאשר בגין ארבעה דגמים בהם זכתה החברה, טרם נחתם חוזה סופי). היצרניות כוללות יצרן רכב חשמלי בארה"ב, מותג רכב אמריקאי בסין ושלוש יצרניות רכב מובילות בסין. ככלל, פלטפורמה מורכבת ממספר דגמי רכב, ולכן זכיה בדגם מפלטפורמה מהווה אינדיקציה לכך שהחברה עשויה לזכות בדגמים נוספים באותה הפלטפורמה.

טכנולוגיית הראייה הממוחשבת והבינה המלאכותית שבבסיס מערכת ה- Driver Sense, מנתחת תמונות אינפרא-אדום על מנת להעריך את התנהגות הנהג באמצעות מעקב אחר תווי פניו והופעתו של הנהג זיהוי סממנים חזותיים, כגון: עפעפיים, אישונים, כיוון מבט ועוד, ותרגום שלהם למשמעות הפיזיולוגית של מצב הנהג כגון : עייפות, הסחות דעת, דיבור בטלפון ועוד.

שוק הרכב בסין נמצא בצמיחה מתמדת בשני העשורים האחרונים, כאשר במהלך 2020 יוצרו בסין כ- 25 מיליון רכבים חדשים, יותר מבארה"ב ובאיחוד האירופי גם יחד. בשנים האחרונות החלו יצרניות רכבים סיניות לרכוש מותגי רכב בינלאומיים וכן לפנות לשווקים מערביים עם מותגים המיועדים לשוק הבינלאומי.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה