אלחנן שקד, מייסד ומנכ"ל קנבוטק קרדיט: יח"צ

דיווח שוטף

קנבוטק מדווחת על קבלת רישיון שימוש בלעדי בפטרייה ייחודית

הפטרייה הנחקרת נמצאה כיעילה בהרג של תאי סרטן לבלב והקטנת היקף הגידול הסרטני בחיות במטרה לפיתוח ומסחור מוצרים לטיפול בסרטן הלבלב וסרטן המעי הגס

חדשות ספונסר 02/01/2022 10:53

א+א- 2

קנבוטק העוסקת, בין היתר, בפיתוח מוצרים מבוססי קנאביס רפואי ותמציות מפטריות מדווחת כי קיבלה אישור שימוש בלעדי כלל עולמי לשימוש בפטרייה מסוגCyathus Striatus הנחקרת במעבדתו של פרופסור פואד פארס, מומחה לביולוגיה מולקולארית ולחקר הסרטן בפקולטה למדעי הטבע באוניברסיטת חיפה.

בהתאם להסכם שנחתם בין קנבוטק לבין כרמל, החברה הכלכלית של אוניברסיטת חיפה, תפתח קנבוטק תרופה בוטאנית לסרטן הלבלב ולסרטן המעי הגס המבוססת על שילוב קנבינואידים וטרפנים מצמח הקנאביס ביחד עם מיצוי אחד מרכיבי הפטרייה הנחקרת במעבדתו של פרופסור פארס. יצוין כי הפטרייה אותה חוקר פארס הראתה את התוצאות הרפואיות הטובות ביותר ביחס לכלל החומרים הבוטאניים האחרים שנבדקו ונמצאה כיעילה בהרג של תאי סרטן לבלב והקטנת היקף הגידול הסרטני בחיות, לצד אי פגיעה ברקמות הבריאות. קנבוטק מתכוונת לפעול לפיתוח תרופה בוטנית, ולבצע מיצוי לפטרייה.

ד"ר אלכס וייסמן, מומחה לכימיה אורגנית ולשעבר מנהל המו"פ במפעל חומרי הגלם הפעילים (API) של חברת כימאגיס, וד"ר יצחק אנג’ל, פרמקולוג מומחה בעל יותר מ-15 שנות ניסיון בהובלת תהליכי פיתוח תרופה, יסייעו לקנבוטק בהליך המחקר.

לפני מספר ימים דיווחה קנבוטק על תוצאות מחקר לפיו מוצר ה-CannaboBreast שלה לטיפול בסרטן השד, המבוסס על שילוב ייחודי של קנבינואידים וטרפנים מצמח הקנאביס, בשילוב עם כימותרפיה נפוצה, הביא לשיפור ביעילות של עד פי 6 בהרג התאים הסרטניים ביחס לטיפול הקיים (מ-10% תמותה ל-60% תמותה של תאי הסרטן).

מנכ"ל קנבוטק, אלחנן שקד מסר: "קנבוטק ממשיכה להתקדם בהתאם לתוכנית העסקית שלה. לצד מוצרי הרפואה המונעת שלנו אשר זמינים כבר היום, אנו פועלים בטווח הבינוני-ארוך במגוון מחקרים קליניים, כאשר המשמעותי שבהם הוא פיתוח  תרופה בוטנית לסרטן המבוססת על שילוב ייחודי של קנבינואידים עם פטריית ה- Cyathus Striatus."

פרופסור פואד פארס אמר: "אנו מרוצים מהתוצאות שהושגו עד כה בחיות ומהפחתה קריטית בהיקף הגידולים הסרטניים לצד שיפור בהרג תאים סרטניים. שיתוף הפעולה עם קנבוטק יאפשר לנו להאיץ את הליך המחקר והפיתוח."

2 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  זה העתיד....כדאי לקנות ולהתעורר עוד 5 שנים....השמיים הם הגבול....

  adi 02/01/2022 16:19

 2. 2
  לקחה פטריה 13% למעלה

  מחזור של פיצוציה
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  NINI5528 02/01/2022 11:29