קרדיט: יח”צ

דיווח שוטף

הזדמנות יהש מפתיעה בשחקן חיזוק משמעותי

ניקולאס מאדן יהיה אחראי על פיתוח עסקי השותפות בדגש על אקספלורציה ושיתופי פעולה, למאדן ניסיון של כ-30 שנה בתחום הנפט והגז ובכלל זה בתחום פיתוח הזדמנויות

חדשות ספונסר 30/12/2021 10:28

א+א- 4

שותפות חיפושי הגז והנפט הזדמנות ישראלית דיווחה הבוקר על מינוי של בכיר בתעשיית הנפט העולמית לתפקיד נשיא החברה. על פי הדיווח, ניקולס אלן מאדן לשעבר סגן נשיא בכיר בחברת הנפט הלאומית של נורבגיה,  מונה לנשיא חברת חיפושי הגז והנפט הזדמנות ישראלית הציבורית. במסגרת תפקידו יהיה אחראי על פיתוח עסקי השותפות בדגש על אקספלורציה ושיתופי פעולה.

הזדמנות ישראלית מחזיקה כיום בפורטפוליו נרחב של רישיונות ימיים בישראל. השותפות מחזיקה ב-21% מחזקת "ישי", מאגר חוצה גבולות המהווה חלק ממאגר "אפרודיטה" הקפריסאי. המאגר הוכרז כ"תגלית" ע"י משרד האנרגיה כאשר על פי פרסומי המשרד כמות הגז ב"ישי" מוערכת ב- 10-12 BCM גז טבעי.

בנוסף השותפות מחזיקה בארבעת הרישיונות הימיים וכן מקבץ D בשיעור של 20% לצד חברת אנרג’יאן המחזיקה את יתרת הבעלות ומשמשת כמפעילת הרישיונות. בשטח הרישיונות נמצא בין היתר פרוספקט "עוז" אשר בוצע בו סקר סיסמי תלת ממדי. עפ"י דוח NSAI שפורסם, פוטנציאל הפרוספקט הוא כ 2.5  TCF גז טבעי וכ- 255 מיליון חביות (best estimate) , פרוספקט הנפט הינו הרדוד ביותר במים הכלכליים של ישראל בשכבת ה Cretaceous .

ניסיון של 30 שנה ופעילות ב-25 מדינות

 לניקולס מאדן, ניסיון של כ-30 שנה בתחום הנפט והגז ובכלל זה בתחום פיתוח הזדמנויות בתחום בלמעלה מ- 25 מדינות.  מאדן, גיאולוג בהכשרתו, צבר במהלך השנים ניסיון עשיר ומוכח בתחום המשפטי והפיננסי, משא ומתן ותקשורת.  במהלך השנים עבד מאדן במגוון תפקידים כגאולוג ומנהל מחקר בים הצפוני וכן במדינות כמו: פרו, ונצואלה, קולומביה ועוד. חלק מהפרויקטים בהם נטל חלק היו באזורים מרוחקים ובמדינות בהן מרכיב סיכון גבוה. בין שאר תפקידיו כיהן מאדן, כסגן נשיא בכיר בחברת Statoil, חברת הנפט הלאומית של נורבגיה כאחראי על תחום המחקר הבינלאומי של החברה וכן כיו"ר ודירקטור של מספר חברות בנות בינלאומיות של ענקית הנפט הנורווגית. בנוסף, מאדן כיהן כחבר המועצה המייעצת וכסגן יו’’ר Energy Geoscience Institute (EGI)  המכון הגדול בעולם למדעי האנרגיה, שבסיסו בארה’’ב.  בנוסף, מאדן כיהן כסגן נשיא לענייני החוף המזרחי והאקספלורציה הבינלאומית של  חברת הנפט פטרו קנדה ובכלל זה אחראי על הפיתוח האסטרטגי של החברה והרכישות שביצעה ברחבי העולם.

בשנים האחרונות, מאדן מכהן כשותף מייסדAruna Exploration , סטרטאפ בתחום הבינה המלאכותית שמטרתו למידת נתונים סיסמיים ופיתוח הבנה ויכולת חיזוי טובה יותר בכל הקשור למאגרים תת קרקעיים.

 לניקולס מאדן תואר שני בגיאולוגיה ונפט מה-Imperial College, University of London 

רוני הלמן, יו’’ר הזדמנות ישראלית: "אנו מברכים על הצטרפותו של ניק להזדמנות ישראלית ועל היענותו לכהן כנשיא החברה. אנו בטוחים כי ניסיונו העשיר של מאדן הן בתחום הגיאולוגי והן בתחום הפעילות הבינלאומית  של חיפושי הגז והנפט יתרמו רבות ’’להזדמנות ישראלית’’ ולמימוש תוכניותיה האסטרטגיות בשנים הבאות".

 1. מניות בכתבה
 2. הזדמנות יהש

4 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  והשחקן חיזוק זה סיבה למסיבה

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  חולה נפט 01/01/2022 13:38

 2. 2
  קידוח בעוז שאלה מתי

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  חולה נפט 01/01/2022 13:36

 3. 3
  לא הקפיאו כלום

  רישיונות חדשים היא לא מנפיקה רישיונות קיימים שווים אפילו יותר
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  חולה נפט 01/01/2022 13:35

 4. 4
  איזה אקפלורציה ? שרת. אנרגיה הקפיאה

  רשיונות חיפוש
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  mosses 30/12/2021 10:45