חיים כצמן, יור גזית גלוב קרדיט: יח"צ

לפני כולם

נורסטאר וגזית מזנקות האם חיים כצמן רוכש ?!

החברות נורסטאר וגזית טסות ביומיים האחרונים ואנו עדים למחזורי מסחר ערים, האם לאחר מחיקת אטריום מבורסת וינה יש אפסייד במניות הנדל"ן מניב של כצמן ?!

אלירן מדר 29/12/2021 14:45

א+א- 2

 נורסטאר והחברה הבת גזית גלוב מזנקות כבר יומיים ברציפות במחזורים ערים, אתמול נורסטאר טסה מעל 9% במחזור חריג של 37 מיליון ש"ח פי עשר ממחזור המסחר הרגיל של המניה, כאשר גזית גלוב עלתה רק 3% אך גם היא במחזור כפול בשווי 17 מיליון ש"ח והיום שוב החברות מרכזות עניין רב אך הפעם המחזור החריג בשווי 17 מיליון שקל הוא בגזית שטסה 6% ואילו נורסטאר במחזור צנוע יותר של 4 מיליון שקל מזנקת שוב 9%.

הזינוק המאוחר הוא בעקבות מחיקת אטריום אשר אותה ביקשה החברה לעשות זמן רב מאחר והנהלת החברה תמיד הצהירה כי שווי אטריום גבוהה מאשר היה השווי שוק בבורסת וינה ועל כן רצתה למחוק אותה מהמסחר לאורך תקופה ארוכה של ניסיונות כושלים,עתה שאטריום תהיה פרטית עם המשך התפרצות הנגיף באירופה זה בהחלט מהווה צעד נבון לרכישה, עתה יש להמתין לדיווח במאיה ולראות האם הרכישות הללו התבצעו כרכישה עצמית ע"י החברות נורסטאר וגזית. 

בנוסף יש לציין כי יצחק סלע החל להיות בעל עניין בחברת נורסטאר והוא הגדיל את אחזקותיו מעל 5%, כאשר לכצמן יש מעל 25% כולל הקרן המשפחתית אך כפי ראינו בחברת גב ים, התיאבון לנדל"ן איכותי לא מרתיע משקיעים שגם יכולים לעשות רווח מהיר משווי חברה נמוך כמו של נורסטאר אשר מחזיקה בגזית. 

2 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  אולי יפתח שם מאבק שליטה מגיע לכצמן

  ניסה במהלך השנים לעשות השתלטות עויינת על כמה חברות ויצא עם קרחת. שיאכל קצת מהתבשיל שלו.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  סימון1 29/12/2021 15:46

 2. 2
  לא פחות סביר שאיציק סלע מגדיל

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  renana 29/12/2021 15:34