ד"ר אלעזר זוננשיין, מנכ"ל פלסאנמור קרדיט: יח"צ

לפני כולם

פלסאנמור חתמה על הסכם עם שירותי בריאות כללית

כללית תרכוש מהחברה אלפי יחידות של המוצר בהזמנה שנתית מינימלית, למשך 4 שנים, ובהיקף כולל של כ-11 מיליון דולר

חדשות ספונסר 27/12/2021 09:43

א+א-

חברת פלסאנמור ממשיכה להתקדם בהרחבת פעילותה עם הסכמי רכישה למוצריה. החברה מעדכנת היום על התקשרות בהסכם לרכישת מוצר אולטרסאונד הזקיקים הביתי של החברה עם שירותי בריאות כללית, בהמשך למשא ומתן עליו דיווחה החברה בחודש אוקטובר.

שירותי בריאות כללית תרכוש מפלסאנמור אלפי יחידות של המוצר, כהזמנה שנתית מינימלית, למשך 4 שנים, ובהיקף כולל של כ-11 מיליון דולר ארה"ב. מדובר במוצר הזקיקים שפיתחה החברה, Pulsenmore FC, המיועד לבדיקה עצמית של גודל הזקיקים אצל נשים הנמצאות בתהליך הפריה חוץ-גופית (IVF) ובתהליכי שימור פריון.

המוצר, Pulsenmore FC, יאפשר למטופלת של הכללית ביצוע של עד 50 סריקות, למדידת גודל הזקיקים בשחלות ועובי רקמת רירית הרחם. השימוש במוצר יהיה לתקופה של שנה מיום הפעלת המכשיר אקטיבציה על ידי המטופלת, או ביצוע 50 סריקות, לפי המוקדם מביניהם.

כפי שעולה מדיווחי עבר של פלסאנמור, הואיל והליך IVF כולל מספר לא מבוטל של סריקות אולטרסאונד לעיתים על בסיס יומי, המעבר לסריקה ביתית באמצעות המוצר יחסוך למטופלות את הצורך בהגעה פיזית למרכזי בריאות האישה בבתי החולים לצורך ביצוע הסריקה ויאפשר להן לבצע סריקות ביתיות, במועד הנוח להן, באמצעותן יימדדו גודל הזקיקים בשתי השחלות ועובי רקמת רירית הרחם-מדידות הכרחיות לצורך קבלת החלטה בדבר המועד המתאים ביותר לשאיבת ביציות והפרייתן, כחלק מטיפול IVF . החברה מוסיפה כי המכשיר צפוי לאפשר ביצוע סריקות אף במועדים בהם מרכזי בריאות האישה בבתי החולים סגורים, וכך בעצם ליצור ערך משמעותי באבחון המועד המדויק לשאיבת הביציות.

המוצר מאפשר שני אופני מדידה: מדידה מקוונת Online בסיוע של טכנאי/רופא באמצעות התקשרות רפואית מרחוק או מדידה במצב לא מקוון Offline על ידי המטופלת כאשר סרטון המדידה מועלה ל“ענן“ והוא מפוענח על ידי הצוות הרפואי בהמשך.

לפי מיטב ידיעת החברה, בעולם מבוצעים כיום כ-2.5 מיליון מחזורי IVF בשנה, מתוכם כ-50 אלף מחזורי IVF מבוצעים בישראל. כאמור בתשקיף, החברה צופה כי פוטנציאל השוק של מכשיר הזקיקים הוא כ-60% מכלל הנשים שעוברות טיפולי IVF בעולם ובישראל.

יצוין כי ביצוע הסריקות בבית המטופלת תואם את הלך רוח התקופה ביחס לשמירה על ריחוק חברתי, תוך הפחתת כמות המטופלות בבתי החולים ובמרפאות המתמחות בטיפולי IVF .עוד יצוין כי בעבר מרפאות אלה בישראל נאלצו לסגור את שעריהן בשל הטלת סגרי הקורונה, מצב שהעמיד את המטופלות מול שוקת שבורה, שכן מדובר בתהליך מעקב ארוך ורגיש והחמצת מועד שאיבת הביציות עלול לגרום לעיכובים משמעותיים במהלך הטיפול. לפיכך החברה סבורה שהמוצר יסייע הן למטופלות והן לבתי החולים.

נזכיר כי לפני כחודשיים דיווחה פלסאנמור על קבלת אישור חטיבת טכנולוגיות רפואיות, מידע ומחקר באגף ציוד רפואי במשרד הבריאות ("אמ"ר") לשיווק המוצר. כמו כן, החברה מפתחת מוצרי אולטרסאונד נוספים לניטור מצבם של חולים כרוניים במחלות לב וכליות.

יצוין כי הסכם זה מצטרף להסכם הקודם שנחתם בין פלסאנמור לשירותי בריאות כללית בנוגע לאספקת מכשיר האולטרסאונד הביתי של החברה המיועד לנשים בהריון, מכוחו בוצעו קרוב ל-15,000  סריקות על ידי מטופלות כללית, מביתן וללא צורך בהגעה פיזית למרכזי בריאות האישה ובתי החולים.

חברת פלסאנמור (Pulsenmore) הישראלית השלימה באמצע חודש יוני 2021 הנפקת המניות ראשונית בבורסה בתל-אביב. החברה גייסה במסגרת ההנפקה כ-137 מיליון שקל.

  1. מניות בכתבה
  2. פלסאנמור

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה