דיווח שוטף

שבוע אחרון בשווקים לשנת 2021

האתגר הוא לנסות ולהבין מה צופן לנו העתיד מבחינת הגורמים האינפלציוניים הנוספים ובמיוחד השיבוש בשרשראות האספקה, משבר האנרגיה וברמה המקומית של כל מדינה.

חדשות ספונסר 27/12/2021 08:19

א+א-

בשוקי העולם פותחים היום שבוע מסחר חדש, השווקים בארה"ב סיימו את השבוע הקודם בעליות שערים לפני החגים, בזירה המקומית המעוף ינסה להמשיך ולהתקדם לעבר שער 2000 כאשר אתמול הוא המשיך לשבור שיאים וסיים בעליה של חצי אחוז ברמת 1960.

הדולר עומד על 3.152,הנפט פותח את השבוע בירידה של כ – 1% ומחירו 73 דולר, הזהב עומד על 1810 לאונקיה, הביטקויין עלה ל 51 אלף דולר.

שבוע המסחר באסיה נפתח במגמה מעורבת אשר קרובה לרמות הבסיס, הנייקי ושנגחאי יורדות מנגד ההאנג סנג והודו עולות, בארה"ב המדדים נסחרים בטרום במגמה מעורבת.

 

 

למה האינפלציה כל כך חשובה במבט ל-2022? מאחר ובמצב העניינים הנוכחי, היא זו שתקבע עד כמה הבנקים המרכזים יעלו את הריבית ומכאן האפקט על השווקים ברור לחלוטין. נתחיל מהחדשות הטובות - סביר להניח כי בעוד שנה סביבת האינפלציה העולמית תהיה נמוכה יותר בהשוואה להיום. כל זאת בהנחה ולא נראה את מחירי הסחורות ממשיכים לזנק ולא נראה אפקט אינפלציוני נוסף של פתיחת הכלכלות כפי שראינו השנה.

עם זאת, השפעות קצה אלו ידועות וכבר גלומות לחלוטין בשווקים ובתחזיות. האתגר הוא לנסות ולהבין מה צופן לנו העתיד מבחינת הגורמים האינפלציוניים הנוספים ובמיוחד השיבוש בשרשראות האספקה, משבר האנרגיה וברמה המקומית של כל מדינה.

 

הלחצים על שרשראות האספקה ומשבר האנרגיה באירופה צפויים לייצר סבב נוסף של לחצים אינפלציוניים על מוצרים רבים ברחבי העולם ב-2022, לחצים שעדיין לא ממש גלומים בתחזיות האנליסטים. בנוסף, הזינוק בשכר והתחממות שוקי הנדל"ן בסביבה אינפלציונית גבוהה במיוחד עלולים לייצר דינאמיקה חריפה יותר של אינפלציה בענפי השירותים גם בעולם וגם בישראל כך שלראייתנו, הסיכונים האינפלציוניים ממשיכים להיות גבוהים.

כאשר ברקע הנתונים הכלכליים בעולם מאותתים באופן ברור על האטה כלכלית – גם בשל סגירה מהירה של פערי התוצר באירופה וארה"ב, וגם בשל השפעת המגבלות החדשות על הפעילות עקב אומיקרון - האתגר של הבנקים המרכזיים יהיה לנווט בסביבה של האטה כלכלית ברורה שמאופיינת באינפלציה גבוהה.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה