דיווח שוטף

וילק מדווחת על תוצאות חיוביות

וילק הינה החברה הראשונה בעולם שמציגה תוצאות פורצות דרך שכאלו, שכן, על פי מחקרים חיצוניים שבוצעו בתחום, שומן חלב אם הינו אחד המרכיבים החיוניים בהתפתחות התינוק

חדשות ספונסר 22/12/2021 13:49

א+א- 2

לאחר חצי שנה של מחקר מעמיק ומקיף שערכה חברת Wilk בתחום חלב-אם מתורבת בשיתוף מחלקת יולדות שבמרכז הרפואי רבין והמחלקה לכירורגיה פלסטית באיכילוב, מודיעה כעת החברה על פריצת דרך משמעותית ותוצאות חיוביות שהתקבלו במסגרת המחקרים במעבדות החברה, אשר במסגרתן נבחנה היכולת של תאי שד הומניים אנושיים המגודלים בתרבית, לייצר שומן חלב.

 

כפי שדווח בעבר, החברה פועלת במקביל בשני אפיקים משמעותיים לייצור חלב אם מתורבת הן בדרך של הפקת תאים מתרומות חלב והן בדרך של הפקת תאים ישירות מרקמת השד. בשני האפיקים הללו החברה שוקדת על ביסוס תרבית התאים היצרניים (מפרישי חלב), הגדלת כמות השומן המיוצר ועל אפיונו. בנוסף, יכולת ייצור שומן החלב בתרבית התאים מהווה אינדיקציה ליכולת ביטוי שאר רכיבי החלב כגון חלבונים ואוליגוסכרידים (HMO). בשונה משיטות לייצור תחליפי חלבון בפרמנטציה של שמרים, יכולת ייצור שומן החלב בתרבית הינה ייחודית לתאים אלו.

 

במסגרת המחקרים שביצעה החברה בשיתוף בתי החולים, נבדקו מספר תנאי גידול של התאים בתרבית המעודדים ייצור וצבירה של שומן מסוג טריגלצריד, המהווה מעל 95% משומן חלב האם. להערכת החברה, הרכב השומן המיוצר על ידי תאים אלו, תואם את ההרכב המצוי באופן טבעי בחלב אם.

 1. מניות בכתבה
 2. ביומילק

2 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  קשורה לדני משקיע!

  ההוא מהפורום זוכרים? בהצחלה K.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  בארותיים 22/12/2021 14:11

 2. 2
  הודעה שמראה שזה כבר לא שאלה של

  אם אלא מתי אני מאמין שכסף גדול יכנס לחברה בשווי גבוהה בהרבה
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  green246 22/12/2021 14:07