קרדיט: דורון מיטרני

דיווח שוטף

בורסת ת”א ממתינה לפתיחת המסחר בעולם

באסיה המגמה כרגע שלילית, הנפט חוזר לעלות ועומד על 68 דולר לחבית, שוק הקריפטו שתיקן ביום א חוזר לרדת, סקייליין במכירה מותנית של 2 מלונות בסכום של 95 מיליון דולר

חדשות ספונסר 06/12/2021 08:36

א+א-

שבוע מחסר חדש בפתח כאשר השבוע יפורסמו מספר גדול של אינדיקטורים החל מיום שלישי: אשראי הצרכנים וגירעון המסחרי ועד יום שישי בו מדד המחירים לצרכן והתקציב הפדרלי, כאשר עונות הדוחות תימשך, ארבה הישראלית תפרסם דוחות ביום שלישי, גיימסטופ התנודתית ביום רביעי.

 

בשבוע שעבר המסחר היה תנודתי על רקע התפשטות זן האומיקרון בעולם והשינוי המסתמן במדיניות הפד, הסתיים בירידות במדדי המניות העיקריים בארה"ב ובאירופה. איום האינפלציה הופך ליותר ויותר מוחשי הן בארה"ב והן באירופה. פאוול ציין בסנאט שהגיע הזמן להיפטר מהמילה טרנזיטורי וכן שהפד ישקול הפחתה מהירה יותר של רכישות האג"ח.

 

באירופה לגארד עדיין מעריכה שהאינפלציה זמנית ושהריבית לא תעלה בכל 2022. תהליך הנורמליזציה של הריבית במדינות מחוץ לגוש האירו בעיצומו: הונגריה לדוגמה העלתה ריבית בפעם השישית השנה לרמה של 2.1%, ואת הריבית על פיקדונות לרמה של 3.1%.

 

 

מדדי ה- S&P500 והנאסד"ק רשמו ירידות של 1.2% ו- 2.6% בהתאמה, והגיעו לרמות הנמוכות בששת השבועות האחרונים. מדד הדאו ג’ונס ירד ב- 0.9%. התנודתיות הגבוהה בשווקים באה לידי ביטוי במדד ה- VIX, שסיים את השבוע ברמה של 31 נקודות, כפול מרמתו בתחילת נובמבר.

 

 

באירופה, מדד היורוסטוקס 50 ו- 600 ירדו ב- 0.2% וב- 0.3% בהתאמה. אתמול המעוף הצליח לתקן חלק מהירידות ובסיום היום נחלש 0.2%, מדד הבנקים גם הוא הצליח לסיים בצד החיובי 0.2% , מנגד מדד הביומד צולל 2.1% בהמשך לשנה קטסטרופלית בו ירד מעל 40%, כאשר השווקים עלו בצורה נאה.

 

שבוע המסחר באסיה נפתח במגמה שלילית כרגע, כאשר ביפן יורד מדד הניקיי בשיעור של 0.3%, בעוד מדד שנחאי נותר ברמות הבסיס ההנג סנג נחתך 1.2%  , סנסקס (הודו)  נחלש 0.8%, בארה"ב המדדים העיקרים נסחרים בטרום בעליות קלות

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה